Официально: субсидию за февраль выплатят в марте деньгами

На что ее хватит и что делать тем, кому ее не назначили?

Соответствующее решение было принято на заседании Кабмина 6 февраля. Полный текст официального заявления читайте ниже. Источник: https://www.kmu.gov.ua

За лютий субсидіанти отримають від Уряду готівку

 для оплати комунальних платежів

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято сьогодні  Кабінетом Міністрів України.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку. 

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень  залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

От автора. Идея выплачивать субсидию деньгами интересная. Однако, есть несколько, но…

Из общения с читателями делаешь вывод, что выделяемых субсидий с сегодняшними тарифами на оплату коммуналки не хватает (ведь она рассчитывается лишь в рамках социальных нормативов).  По этой причине вызывает большое сомнение, что у большинства граждан с марта появится возможность использовать сэкономленные субсидии для собственных нужд. Фактически людям выдадут деньги, «чтобы за них подержаться и опять отдать за коммуналку».

Второе, а что делать тем, кому субсидий, после изменений в законодательстве в 2018 г., —  не дали. Тем более, когда согласно планов правительства, в 2019 г. цены на тот же газ поднимут опять?

Ну и напоследок. Вызывает большое сомнение искренность подобных нововведений. Ведь внедряются они в том же самом месяце, когда пройдут выборы Президента Украины. А как Вам название «субсидіанти отримають від Уряду готівку для оплати комунальних платежів»… По мнению журналиста, деньги все же не от правительства, а от выплат налогоплательщиков.

 

Читайте новости nashreporter.com в Facebook

Добавить комментарий