Б/у трамваи из Берлина для Каменского

Каменчанин предлагает властям обновить трамвайный парк города.

Об этом каменчанин пишет в соцсети «Facebook», где он подписан Дим Ка.

Стоит отметить, что в графе «место работы» на страничке у этого пользователя написано следующее: «Работа не по найму. Эксперт по вопросам транспорта Днепродзержинска. В прошлом: КМР КП Трамвай и дзмо». 

Текст сообщения приводим без изменения, так как могут быть упущены технические обозначения и термины:

«Трамваї Tatra KT4DM з Берліну це шлях по оновленю трамвайного парку у м. Кам’янське.

Аби оновити трамвайний парк та покращити ситуацію зі справними трамвайними вагонами, у місті Кам’янське пропоную придбати 10 вживаних трамваїв з Берліну. З міського бюджету на закупівлю не витратили ані копійки — вагони можна придбати за кошти від кредиту ЄБРР. Або іншною фінансовою можливістю.

Андрій Білоусов, на данний момент на трамвайний маршрут №2 виходять на лінію трамваї, яким більше 22 років. За весь час експлуатації ці вагони ні єдиного разу не пройшли капітальний ремонт на спеціальних Український трамвайних заводах. Сам маршрут №2 де працюють трамваї 1996 року випуску має складний профіль шляху! І вимагає від вагонів ідеального технічного стану. Через неможливість, через відсутність фінансування оновлення трамваяйного парку новими трамваями в Кам’янському пропоную оновити маршрут №2 вагонами з Берліна, які мають відмінний технічний стан і працювали у Берліні за ідеальних умов експлуатації.

Йти по прикладу Львова: Цікаво, що в мерії Львова відразу відмовилися від ідеї придбати для міста нові вагони «Електрон». Аргументуючі тим що, новий трамвай, нехай і місцевого виробника, коштує більше 1 мільйона євро, тоді як вживаний німецький вагон – 18 тисяч євро, плюс ще 24 тисячі євро були оплачені за доставку та розмитнення. Електротранспорт з Берліну ще може послужити як мінімум 10-20 років. «Є швидкість, а є вартість. З тих варіантів, які є сьогодні, трамваї з Берліну — найкращий варіант. Які вони, трамваї з Берліну.

Трамвайні вагони «Tatra KT4DM» є продуктом глибокої модернізації трамвайних вагонів «Tatra KT4D» (модифікація трамваїв «Tatra KT4» для міст Німеччини), виготовлених у 1980-1990 роках на заводі «Татра-Сміхув» та «Татра-Злічін» концерну ЧКД-Прага. Глибока модернізація трамвайних вагонів проводилася у 1993 – 1997 роках у заводських умовах на заводі «Waggonbau Bautzen (WBB)». Під час глибокої модернізації трамвайних вагонів було замінено застарілу реостатно-контакторну систему керування тяговим електроприводом на одну із найсучасніших на той момент тиристорно-імпульсну систему керування тяговим електроприводом фірми «AEG» (Німеччина). Під час модернізації трамвайних було встановлено інформаційну систему фірми «AEG» із бортовим комп’ютером, а також відбулася заміна застарілих дверей ширмового типу на поворотно-розсувні. https://www.youtube.com/watch?v=qpYDETPYVRY
Також було удосконалено протиюзову систему трамвайних вагонів – на відміну від трамваїв «Tatra KT4D» без модернізації, модернізовані вагони «Tatra KT4DM» мають пневматичний пристрій для посипання колії піском (практично аналогічний такому пристрою, який застосовується на трамваях «Електрон»). Кабіна водія мае кондиціонер. У 2010-х роках модернізовані вагони почали плавно виводити з експлуатації в Берліні через надходження нових трамвайних вагонів різних виробників. Трамвайні вагони цієї моделі були продані у такі міста, як Новосибірськ, Іжевськ, П’ятигорськ, Алма-Ати, Клуж-Напока, Сегед, Плоешті, Орадя, Щецин, Александрія (Єгипет), Запоріжжя та Львів. Один такий трамвайний вагон має 34 місця для сидіння, панорамні вікна, чотири пари дверей та електронне табло всередині вагону. На жаль для пасажирів Кам’янського, вагони не оснащені кондиціонерами, а провітрювання салону здійснюватиметься за допомогою традиційних відкритих кватирок та люків. Вагоны мають двері з поворотно-розсувним механізмом. «Берлінські вагони повністю відповідають усім діючим державним стандартам, які регламентують конструкцію трамвайних вагонів, а саме ДСТУ 4070- 2002 і ДСТУ 4876-2007. Зараз в Берліні лишилось біля 40 вагонів, які планують продати до кінця 2018 року.»

Вартість цих трамваїв є унікальною, тому що за ціною половини нового трамваю «Электрон», який коштуе 1 млн. евро, можна придбати 10-15 комфортабельних вагонів з Берліну, які прослужать Кам’янчанам не один десяток років та поліпшать технічний стан КП «Трамвай в цілому» — говорится в публикации.

Читайте новости nashreporter.com в Facebook

Добавить комментарий