Реєстрація громадського об’єднання зі статусом юридичної особи на порталі «Он-лайн будинок юстиції»

В процесі розвитку цифрових технологій змінюються взаємовідносини громадянина та держави у різних сферах, зокрема, створюються нові електронні сервіси, з метою спрощення отримання громадянами адміністративних послуг.

Міністерством юстиції України запроваджено у пілотному режимі на порталі «Он-лайн будинок юстиції» https://online.minjust.gov.ua нову послугу з подання в електронній формі заяви та документів для проведення державної реєстрації громадського об’єднання зі статусом юридичної особи.

Суть послуги полягає у тому, що заявник у будь-який зручний для себе час може подати заяву та документи на державну реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи в електронній формі.

Такі нововведення дозволяють заощадити час та кошти, а також мінімізувати корупційні ризики, оскільки виключається прямий контакт заявника з державним реєстратором.

Для подання заяви та документів в електронній формі громадянину досить мати доступ до мережі Інтернет та електронний цифровий підпис.

Так, для подання заяви та документів на державну реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи, заявник здійснює вхід на порталі «Он-лайн будинок юстиції» до персонального кабінету та формує заяву в електронній формі, долучає до неї електронні документи у форматі PDF для державної реєстрації та накладає на документи електронний цифровий підпис.

Особливість електронної послуги полягає в тому, що засновники організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно. Після накладання електронного цифрового підпису всіма співзасновниками, документи автоматично надсилаються державному реєстратору.

Повідомлення про результати розгляду заяви та документів, упродовж трьох робочих днів, надсилається державним реєстратором на електронну адресу заявника.

Ознайомитися із відео-інструкцією про електронну реєстрацію громадського об’єднання, зі статусом юридичної особи можна на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області у рубриці «Онлайн послуги» http://www.obljust.gov.ua/index.php?page_name=361.html

Читайте новости nashreporter.com в Facebook

Добавить комментарий