Колекцію старовинних ляльок представили у бібліотеці Кам’янського

П’ятниця, 31/05/2024 - 13:14 397

Вік деяких панянок перевалив за 120 років.

30 травня у хобі-клубі творчих людей ми познайомилися з компанією ошатних антикварних ляльок із зібрання захопленої колекціонерки Алли Біленко. Це лише частина колекції. Усього їх у Алли Георгіївни 13. У них порцелянові голови, а все інше тіло зроблено з пресованої тирси і пофарбовано. Очі – дивовижні. Зроблені зі скла за тією ж технологією, що і протези для людей.

Власне колекцією її зібрання назвати не можна. У справжніх колекціонерів старовинних ляльок суворий системний підхід. Хтось в такий спосіб інвестує гроші – антикварні ляльки з кожним роком коштують дедалі дорожче. Алла Георгіївна купувала тих, які сподобалися.

Збирачеві старовинних ляльок потрібно бути майстром на всі руки, якщо, звичайно, він не мільйонер. Всі матеріали для їхньої реставрації коштують шалених грошей. Найдорожче скляні очі та перуки. До того ж, таких ляльок не прийнято одягати у сукні із сучасних тканин та сучасних фасонів. Адже вони мають виглядати як діти кінця ХІХ – початку ХХ століття. «Рідні» вбрання з натурального шовку розповзаються в руках. Придбати відповідні тканини та мережива – проблема. Не одразу знайдеш, і просять за них просто величезні гроші. А порядна лялька крім верхньої сукні повинна мати панталони з оборками, нижню сорочку, нижню спідницю і корсет, панчохи і туфельки. Про капелюшок (або чепчик) не забудьте!

Познайомимося ближче
Виручає секонд-хенд. У його розвалах Алла Георгіївна знаходить відповідні тканини та аксесуари, розкопала навіть кілька лялькових перук. Вбрання для представлених сьогодні ляльок Алла Біленко пошила сама. Тепер помолоділих красунь можна й у світ вивести. Ось цю невелику лялечку у вишневій сукні зробили на підприємстві Арманда Марселя в Німеччині наприкінці ХІХ століття. Її звуть Софі. Алла Беленко знайшла її на блошиному ринку облізлою і брудною. А подивіться на неї зараз!

У синій оксамитовій сукні з хутряною горжеткою – Матильда, вона була випущена в компанії “Kestner”. У сукні кольору слонової кістки – Маріанна, а у біло-бузковому вбранні – Лорен.

Милі малюки в хрестильних сукнях теж виробництва Kestner.

Німеччина та Франція були головними виробниками ляльок у Європі. Ляльки, створені скульптором Альбертом Марке, взагалі визнані національним надбанням Франції. Їх заборонено вивозити за кордон. Ось так, варто чимось зацікавитися всерйоз, і відкривається цілий світ. А що колекціонуєте ви, любі читачі?

Галина Денисова

Читайте такожТакі різні картини художниці з Кам’янського Алли Михальчук

Теґи: виставка антикварних ляльокцентральна бібліотека кам'янське

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram