Майбутнє України: JPMorgan прогнозує чотири можливі сценарії завершення війни

Аналітики JPMorgan Chase & Co., одного з найбільших банківських холдингів США, оприлюднили звіт із кількома можливими сценаріями завершення російсько-української війни. У цих прогнозах наголошується на важливості гарантій безпеки для України та потенційних поступок з обох сторін.
Про це інформує “РБК-Україна“, посилаючись на аналітичні матеріали JPMorgan.
Деталі звіту та його мета
Оцінки та прогнози щодо війни між РФ та Україною представлені в окремому розділі доповіді, названому “Російсько-український ендшпіль і майбутнє Європи”. Цей аналіз геополітичних подій був замовлений американськими інвестиційними фондами та представниками великого капіталу. Основна мета – оцінити ризики для банківського сектору, зумовлені поточною ситуацією.
Аналітики JPMorgan виділяють чотири ключові сценарії припинення війни: грузинський, ізраїльський, білоруський та південнокорейський.
Можливі сценарії завершення війни
Грузинський сценарій (50% ймовірності)
Цей варіант вважається найбільш імовірним. Він передбачає, що активна фаза війни добігає кінця, проте ситуація в Україні залишатиметься нестабільною, зокрема, на тлі реальних гарантій безпеки з боку країн умовного Заходу.. За цим прогнозом, через один-два цикли зміни влади в Україні може посилитися вплив Кремля, і країна ризикує опинитися в орбіті впливу РФ. JPMorgan порівнює це з “грузинським сценарієм”, що означає поступову втрату підтримки партнерів, стагнацію, згортання євроінтеграції та фактичне перекреслення шляху до НАТО.
Південнокорейський сценарій (15% ймовірності)
Згідно з цим сценарієм, ситуація в Україні набуде стабільного характеру, але членство в НАТО не передбачається. Аналітики припускають, що Україна збереже контроль над 80% своєї території та отримуватиме певну підтримку від США.
Білоруський сценарій (15% ймовірності)
Цей сценарій є найгіршим, на думку експертів. Він передбачає капітуляцію України внаслідок повномасштабної російської військової агресії. За цим “варіантом Білорусі”, Україна перетвориться на васальну територію для Росії.
Ізраїльський сценарій (20% ймовірності)
Цей варіант передбачає стабільну підтримку України з боку Заходу та триваючі бойові дії з боку Сил оборони України.
Ключові аспекти прогнозів JPMorgan
У представлених аналізах підкреслюється, що результат переговорів між Україною та РФ значною мірою залежатиме від готовності сторін до поступок та їхнього погодження для можливого майбутнього мирного договору.
Крім того, акцентується, що від сили “гарантій безпеки” залежатиме рівень поступок, і є прив’язка до впливу на ризик нової війни.
Варто нагадати, що наприкінці березня експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) також оновили свій прогноз щодо тривалості війни Росії проти України. А за даними опитування Центру Разумкова на початку березня 2025 року, 74% опитаних українців вірять у перемогу України у війні.
Читайте також: Україна повернула з російської неволі ще 307 оборонців
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram