Реформа старшої школи: які зміни готують у Кам’янському

Чи скоротять кількість шкіл у Кам’янському, скільки буде ліцеїв та якої спеціалізації.
Як раніше повідомляв “Наш Репортер” з посиланням на Міністерство освіти і науки, реформа “Нова українська школа” закріплена в законодавстві й триває вже 8 років. “Профільна” – лише один з етапів великої реформи. У 2018 році зміни розпочалися в початковій школі, зараз тривають у 5–7 класах. І вже з 2027 року реформа розпочнеться у старшій школі.
Зокрема, як у Кам’янському триває процес реформування навчальних закладів – створення ліцеїв (10-12 класи) та гімназій (1–9 класи), в інтерв’ю для “Пильного погляду” розповіла директор Департаменту освіти КМР Наталія Рева.
На місто буде лише шість ліцеїв
За її словами, галузь освіти працює в умовах реформи створення нової мережі ліцеїв та гімназій, і на сьогодні після аналізу багатьох моментів виникла потреба внести певні зміни.
Наприклад, ліцей № 13, який спочатку планувалося залишити ліцеєм, зіткнувся зі значним зменшенням кількості учнів. Якщо минулого року в міських школах навчалося 25 тисяч учнів, то цьогоріч їх стало менше на 2,7 тисячі.
“Щодо дітей старшого шкільного віку, існує тенденція виїзду їх з родинами за кордон, і ми чітко бачимо, що у загальній мережі буде достатньо мати шість ліцеїв: Науковий ліцей ім. Анатолія Лигуна, ліцей НІТ та ліцеї № 11, 16, 20, 39. Решта закладів з 1 вересня 2027 року будуть гімназіями, таким чином продовжуються реформи”, – сказала Н. Рева.
Чи планується скорочення шкіл
Враховуючи зменшення чисельності дітей, зараз питання скорочення кількості шкіл не стоїть на порядку денному. Проте у довгостроковій перспективі це може стати реальністю, особливо зважаючи на те, що в місті є навчальні заклади, де навчаються лише 186-200 дітей. Щодо державного фінансування, то політика уряду поступово спрямовує до того, що малокомплектні школи можуть втратити державну субвенцію. У Департаменті освіти не виключають, що в майбутньому можуть зіткнутися з цією ситуацією. Н. Рева підкреслила, що на наступний навчальний рік таке питання не розглядається.
Спеціалізація ліцеїв
Важливою складовою реформи є введення профільного навчання. Мережа ліцеїв передбачає наявність не менше трьох профільних напрямів.
Ліцеї №11 та №16 збережуть свій філологічний напрям. Додатково в ліцеї № 16 з’явиться історичний профіль, а також розглядається введення профілів з біології та хімії. У ліцеї № 11 продовжиться розвиток профілів іноземної та української філології, а також буде введено історичний профіль.
Ліцей інформаційних технологій і надалі пропонуватиме профілі математики, інформатики, фізики, і розглядається можливість введення додаткового напрямку.
Науковий ліцей вже обрав додатковий напрям – біологію та хімію, на додаток до існуючих профілів інформатики та фізики.
Ліцей № 20 зупинився на правовому профілі і наразі обговорює питання додаткових напрямів, для чого ще є час.
Усі ці напрями визначаються за попитом дітей та батьків. Учні, які вступають до 10 класу, навчатимуться за конкурсним відбором за обраним профілем.
“Наразі добори в ліцеї відбуваються за результатами співбесід, адже за умов воєнного стану ми враховуємо і стан дітей. А в майбутньому реформа передбачає саме конкурсний відбір. Кожен заклад спирається на наявні кадри, своїх фахівців, які здатні задовольнити той чи інший профіль, а також на власну матеріально-технічну базу, а ми як засновники прагнемо допомагати, аби належна матеріальна база була створена”, – зазначила керівниця Департаменту освіти.
Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.
Читайте також:
У Кам’янському відкрили оновлений корпус ліцею № 20
“Цвіт нації”: як кам’янський ліцей № 5 відзначає своїх зірок
Будівництво та ремонт укриттів у школах Кам’янського: плани на 2025 рік
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram