Що зміниться з 1 червня: нові ліміти на перекази, ВЛК, техогляд авто та оновлення в “Дії”

У червні відбудеться низка важливих змін, які торкнуться фінансових операцій, продовження терміну інвалідності, техогляду авто та функціоналу застосунку “Дія”. Перший місяць літа також стане останнім для проходження ВЛК обмежено придатними.
Докладніше про це повідомили в РБК-Україна.
Обмеження банківських переказів
З 1 червня 2025 року українські банки знову зменшують максимальну суму переказів між рахунками фізичних осіб на території України. Це стосуватиметься як звичних P2P-переказів (з карти на карту), так і платежів за реквізитами IBAN.
Якщо до 1 червня ліміт для клієнтів із “середнім” та “низьким” рівнем ризику становив 150 тис. грн на місяць, то тепер він знизиться до 100 тис. грн. Для клієнтів “високого” рівня ризику місячний ліміт залишиться незмінним — 50 тис. грн.
Важливо: якщо вам необхідно буде здійснити переказ на суму, що перевищує встановлений ліміт, банк вимагатиме документи, що підтверджують джерело походження коштів або вашу волонтерську діяльність. До таких документів належать довідки ОК5 та ОК7, податкові декларації, зарплатні відомості, підтвердження надходжень від державних органів та підтверджені доходи членів родини.
Ці обмеження не поширюються на зняття готівки, оплату товарів та послуг, комунальні платежі, перекази між власними рахунками, купівлю облігацій та платежі на рахунки юридичних осіб.
ВЛК для обмежено придатних: останні дні на повторний медогляд
Військовозобов’язані, які до 4 травня 2024 року мали статус “обмежено придатного” до військової служби, повинні обов’язково пройти повторний медичний огляд ВЛК. Кінцевий термін для цього – 5 червня 2025 року.
Направлення на ВЛК можна отримати особисто в ТЦК за місцем реєстрації або в електронному кабінеті через застосунок “Резерв+”. При собі необхідно мати паспорт, військово-облікові документи та медичні довідки.
Після проходження ВЛК буде надано один із таких висновків:
- непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку;
- непридатний до військової служби з переоглядом (через 6-12 місяців);
- тимчасово непридатний (особа, що потребує лікування або лікування та відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків);
- придатний лише до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
- придатний.
Що буде, якщо не пройти ВЛК до 5 червня?
За порушення правил військового обліку передбачено адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн. ТЦК подаватимуть звернення до поліції, яка здійснюватиме адмінзатримання та доставлення таких військовозобов’язаних до ТЦК.
Нагадаємо, статус “обмежено придатний” був скасований минулого року для спрощення системи військового обліку. Хоча спочатку повторну ВЛК потрібно було пройти до 4 лютого 2025 року, термін продовжили до 5 червня через велику кількість осіб, які не встигли це зробити.
Продовження терміну інвалідності
У зв’язку з реформою медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), що відбулася з 1 січня 2025 року (їхні функції перейняли експертні команди з оцінювання функціонального стану особи), було передбачено перехідний період для людей з інвалідністю.
Тим, чий повторний огляд був призначений на період із січня по червень 2025 року, але хто не зміг його пройти своєчасно, термін інвалідності було продовжено на 6 місяців. Це дозволило пройти огляд до 30 червня 2025 року включно. Наприклад, якщо огляд мав бути 10 березня, то його можна пройти до 30 червня.
Для повторного огляду необхідно звернутися до профільного лікуючого лікаря, який сформує направлення. Огляд проводитимуть вже за новими правилами. Серед необхідних документів: паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності), медичні документи, що підтверджують діагноз, документи про раніше встановлену інвалідність, документи, що засвідчують причини інвалідності.
Техогляд авто
У травні набули чинності нові правила проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК) автомобілів, а з 1 червня зростуть тарифи на техогляд.
Оновлена вартість ОТК:
- для легкових та вантажних автомобілів вантажопідйомністю до 3,5 тонни: з 1050 грн до 1700 грн.
- для автобусів та вантажівок понад 3,5 тонни: з 1500 грн до 2300 грн.
Також подорожчають й інші послуги, наприклад, внесення відмітки МСТО (міжнародного сертифіката техогляду) — з 300 грн до 500 грн.
За новими правилами, відеофіксація проведення огляду знову стане обов’язковою, а до протоколу мають додаватися детальні фото. Більшість змін стосуються взаємодії пунктів технічного контролю із Сервісними центрами МВС, включаючи питання акредитації, обладнання та звітності.
Важливо: Нові правила ОТК не стосуються власників більшості легкових автомобілів та мотоциклів, які використовуються як приватний транспорт.
“Дія”: мультишеринг документів
З 1 червня в Україні запрацює новий цифровий сервіс у “Дії” – мультишеринг документів. Ця функція дозволить отримувати всі необхідні електронні копії документів одночасно, що значно спростить взаємодію між бізнесом та клієнтами.
Щоб скористатися сервісом, клієнту потрібно буде натиснути кнопку або відсканувати QR-код смартфоном з “Дією”, обрати документи для надсилання та засвідчити запит за допомогою “Дія.Підпису”. Навіть якщо у клієнта немає всіх документів, система передасть доступні, а також покаже, чого бракує.
Послуга мультишерингу буде платною для бізнесу (банків, сервісів тощо) та безкоштовною для клієнтів, які надсилають документи. Усі технічні інструкції та інформація про тарифи доступні на сайті “Інтеграція Дії”.
Читайте також:
Пасажирам Кам’янського: зміни в розкладі руху електричок
Мобільний ЦНАП у Кам’янському (графік роботи на червень)
Знижки в супермаркетах Кам’янського: де заощадити (з 30 травня по 6 червня)
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram