Кабмін оновив правила бронювання: більше можливостей для критичних підприємств

Уряд 30 травня затвердив зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних. Вони розширюють можливості збереження кадрового потенціалу для підприємств, які забезпечують обороноздатність країни під час воєнного стану, повідомили в Міністерстві економіки.
Що змінилося?
Тепер підприємства, установи та організації, визнані критично важливими для забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань, зможуть бронювати до 100% своїх військовозобов’язаних працівників.
Запроваджено особливі умови для підприємств, які охороняють об’єкти ПЕК. Такі підприємства можуть застосовувати будь-які три встановлені критерії – наразі не є обов’язковими критерії щодо відсутності заборгованості зі сплати податків і рівня середньої з/п по підприємству не менше 20 тис. грн. Також для них скасовано вимоги щодо рівня середньомісячної зарплати заброньованих не менше 20 тис. грн.
Умови бронювання залишаються незмінними:
Критична важливість: підприємство має бути включено до переліку критично важливих. Це здійснюється за поданням відповідного уповноваженого органу (наприклад, Міноборони, Міністерства енергетики тощо).
Цифровий формат: подання заяв на бронювання відбувається виключно в цифровому форматі через державний портал “Дія”.
Відповідальність уповноважених органів: за формування списків підприємств, що відповідають критеріям критичної важливості, відповідають уповноважені державні органи.
Джерело: Мінекономіки
Читайте також: Педагоги отримають відстрочку від мобілізації на літо
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram