Виїзд за кордон заброньованих працівників у відпустку (що потрібно знати)

Під час дії воєнного стану виїзд чоловіків віком 18–60 років з України обмежено. Виняток становлять окремі категорії осіб, серед яких – заброньовані працівники.
У цій статті, яку підготували в Міністерстві юстиції, зібрано актуальну інформацію про порядок, документи та обмеження.
Хто може перетинати державний кордон?
Згідно з Правилами перетинання державного кордону громадянами України, військовозобов’язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають право на виїзд за межі країни. Це стосується і тих, хто заброньований на період мобілізації та у воєнний час, відповідно до пункту 1 частини першої статті 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Такі особи перебувають на спеціальному військовому обліку.
Проте, варто зазначити, що чинні Правила регламентують лише порядок перетину кордону для заброньованих працівників у відрядження. Щодо можливості виїзду за кордон під час відпустки, прямого нормативно-правового регулювання наразі немає. Отримати актуальну інформацію та роз’яснення з цього приводу можна виключно від Державної прикордонної служби України.
Важливо! Деякі категорії державних службовців, такі як члени Кабміну, заступники міністрів, судді, прокурори, керівники державних органів, депутати місцевих рад та інші особи, визначені у статті 2-14 Правил, не можуть перетинати державний кордон з метою відпустки.
Які документи потрібні?
Для перетину державного кордону заброньованим працівникам, які планують поїздку у відпустку, необхідно підготувати такі документи:
- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
- Військово-обліковий документ (паперовий або електронний в застосунку “Резерв+”). Він повинен містити позначку про бронювання та бути внесений до системи “Оберіг”.
- Витяг з наказу про відпустку або його копія. Цей документ має містити таку інформацію: країну виїзду, термін перебування, посаду працівника тощо.
- Інші документи, що можуть підтвердити мету поїздки.
Важливо: працівник, який планує виїхати у відпустку за кордон, не повинен мати жодних заборон, що могли б перешкоджати виїзду з країни, або порушувати правила військового обліку.
Додаткова консультація та рекомендації
Оскільки законодавча база та Правила часто змінюються, а чіткої процедури виїзду за кордон у відпустку для заброньованих працівників зараз немає, остаточне рішення щодо перетину кордону приймається індивідуально – на розсуд працівника прикордонної служби під час контролю.
Мін’юст рекомендує напередодні запланованої поїздки уточнювати порядок перетинання кордону у працівників Держприкордонслужби. Це можна зробити за телефоном: 1598 або через інші канали комунікації, доступні на офіційному сайті ДПСУ: dpsu.gov.ua/uk/sluzhba-dovira.
Читайте також: В Україні можуть почати вимикати мобільний зв’язок під час атак БпЛА (подробиці)
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram