Із соцмереж Кам’янського: від власників гаражів на Стуса, 29, вимагають демонтувати їх у 3-денний термін (офіційний коментар)

Вівторок, 15/07/2025 - 20:13 550

Копію відповідного припису опублікували сьогодні в телеграм-каналі https://t.me/truexakam.

За коментарем редакція звернулася до Дмитра Гайдука, директора КП «Благоустрій». Він повідомив, що системна робота з інвентаризації наявних на території міста гаражів розпочалася ще з 2024 року.

В ході вказаних заходів з’ясовують дані про власника споруди, контактні телефони, наявність документів на гараж і право користування землею на ділянці, на якій він розташований.

За словами Д. Гайдука, маємо констатувати, що під час вказаних заходів дійсно фіксуються факти, коли власник гаража має на руках лише договір купівлі-продажу 40-50-річної давнини, і жодних документів, які підтверджують його право на користування землею, немає. Керівник КП “Благоустрій” підкреслив:

«У такому разі, згідно з діючим законодавством, ми дійсно маємо розпочати процедуру демонтажу незаконного об’єкта. Проте до таких заходів підприємство вдається не часто. Як правило, власники гаражів погоджуються з необхідністю оформлення документів. А на час, поки триватиме підготовча процедура (рішення про виділення ділянки під гараж має затвердити сесія міськради), з такою фізичною особою ми укладаємо договір. Термін дії документу – календарний рік (з правом продовження)».

Редакції розповіли, що, згідно з вказаним договором, власник зобов’язується тримати у належному стані територію навколо споруди та сплачувати до держбюджету відповідну плату (200 грн на місяць). В подальшому визначена законодавством частина цих коштів повертається до місцевого бюджету і на ці гроші КП “Благоустрій” облаштовує по місту дитячі майданчики.

Сумний досвід

Дмитро Гайдук нагадав, як у грудні 2024 – січні 2025 року в місті виникла складна ситуація (на фото, ми про неї публікували декілька статей). Тоді для того, аби ліквідувати аварійну ситуацію на трубопроводі, як раз необхідно було демонтувати гаражі. Два з них виявилися незаконними, і міські служби вимушені були витратити чимало часу, щоби встановити їхніх власників та вийти з ними на зв’язок. Тільки після цього вдалося пересунути гаражі подалі від аварійної ділянки і КП «Аульський водовід» зміг розпочати ремонт трубопроводу.

Від редакції. Безумовно, для людей вказані заходи КП «Благоустрій» це додатковий клопіт і кошти (тим більше в наш непростий воєнний час).

Водночас навряд чи хтось буде заперечувати можливість повтору ситуації, коли для ліквідації якоїсь аварії на мережах необхідно буде демонтувати чи хоча б зсунути в бік гараж. І якщо у того ж «Благоустрою» не буде відповідної інформації про цей об’єкт, то на адресу вказаного підприємства та інших міських служб напевне прозвучать претензії в безгосподарності і відсутності контролю за використанням комунальної землі.

До того ж кошти, які надходять від сплати за згаданими договорами, йдуть на дитячі майданчики (КП «Благоустрій» бере їх потім на баланс і забезпечує їхнє належне утримання).

Ігор Кузьминський

Теґи: КП Благоустрій

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram