Які професії стануть найбільш затребуваними після війни: аналітика ринку праці

За результатами першого півріччя найбільший попит спостерігається на працівників сфери обслуговування та надання послуг, персонал зі спеціальними вміннями та знаннями (водії, електрики, швачки, слюсарі), фахівців з вищою освітою (інженери, лікарі, вчителі, бухгалтери), а також некваліфікованих працівників (вантажники, прибиральники, підсобні робітники).
Особливо гостро підприємства відчувають дефіцит робітників із технічними навичками та спеціалістів із вищою освітою. Прогнози експертів з Департаменту аналітики ринку праці та ефективності програм зайнятості Державної служби зайнятості свідчать, що й після завершення бойових дій попит на ці категорії працівників залишатиметься стабільно високим.
Які професії будуть найнеобхіднішими в повоєнний період
Аналітика Служби зайнятості.
Військовослужбовці. Армія залишатиметься одним із пріоритетів держави. Зростатимуть вимоги до майбутніх військових, а також тривалість і якість підготовки кадрів.
Медпрацівники. Сфера охорони здоров’я потребуватиме значного посилення: найбільший попит прогнозується на хірургів, кардіологів, фахівців з реабілітації, фізіотерапевтів та спеціаліста лікувального масажу.
Фахівці будівельної галузі. Масштабне відновлення інфраструктури країни створить стабільний попит на майстрів: зварювальників, теслярів, мулярів, сантехніків, штукатурів, столярів тощо.
Енергетики. Енергосектор, який зазнав значних руйнувань, вимагатиме висококваліфікованих працівників: інженерів, техніків, електромонтерів, конструкторів, розробників, електромонтажників, електрохіміків, технологів, метеоенергетиків та багато інших.
Правоохоронці. Поліція, прокуратура, суди, СБУ, антикорупційні органи потребуватимуть оновлення кадрів для забезпечення правопорядку. Усі вони забезпечуватимуть захист законів Україні на звільнених територіях та регіонах, де зараз ведуться бойові дії.
ІТ-спеціалісти. Захист інформації, цифрова безпека, розвиток технологій і кіберінфраструктури – ключові напрями, де попит на програмістів та айтівців лише зростатиме.
Фахівці оборонної індустрії. Розвиток національного оборонного виробництва та співпраця з міжнародними партнерами створюватимуть робочі місця для інженерів, конструкторів, економістів, науковців і технологів.
Працівники транспортного сектору. Зміни у логістиці під час війни сформували нові маршрути доставки — у майбутньому зросте потреба у водіях, логістах, експедиторах, диспетчерах, працівниках залізниці.
Психологи. Участь в бойових діях, постійні обстріли мирних міст, втрата рідних і близьких, посттравматичні стресові розлади залишають свої сліди на ментальному здоров’ї українців. Зрештою усі ці психологічні проблеми потребуватимуть реабілітації.
Освітяни. Система освіти стане ключовим інструментом у підготовці нових кадрів. Зростатиме попит на вчителів, майстрів професійного навчання, методистів, викладачів і соціальних педагогів.
Читайте також:
Знижки в супермаркетах Кам’янського: де заощадити (з 18 по 25 липня)
Популярний у Кам’янському ковбасно-м’ясний магазин оголосив цікаві акції
Роз’яснення ПФУ про новий вид соцдопомоги для сімей з низьким доходом (приклад розрахунку)
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram