Чому зараз складно купити квитки: пояснює “Укрзалізниця”

Останнім часом українці дедалі частіше скаржаться на труднощі з придбанням залізничних квитків, особливо на популярні напрямки.
“Укрзалізниця” пояснила причини такої ситуації та назвала кілька способів, як її можна покращити, повідомляє РБК-Україна.
Аномальний попит та організовані групи
За даними УЗ, щоліта спостерігається значне зростання попиту на залізничні перевезення. Цьогоріч у липні-серпні попит зріс у рази, зокрема, на таких напрямках, як Київ-Яремче (зростання на 460%) та Київ-Буковель (зростання на 406%) порівняно з іншими місяцями.
Окрім туристів, велику частку пасажирів становлять організовані групи: мешканці прифронтових територій, родини внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також діти військових і героїв. Наприклад, за червень-липень 2025 року “Укрзалізниця” вже перевезла 4 896 дитячих груп, що на 87% більше, ніж минулого року. Загалом з початку літа в складі таких груп перевезено 204 тисячі пасажирів, з яких 140 тисяч – діти.
Що робить “УЗ” для покращення ситуації
Щоб забезпечити можливість подорожувати для всіх, компанія працює над збільшенням пропозиції:
- додано 8 нових рейсів на популярні напрямки,
- потяги “Інтерсіті” почали курсувати вночі,
- замовлено ще 100 вагонів.
Боротьба з перекупами
Ситуацію ускладнюють також перекупи. Вже заблокували 2 800 акаунтів, які порушували правила. Зараз на міжнародні рейси діє валідація квитків через застосунок “Дія”, і в найближчому майбутньому її можуть запровадити й на внутрішні маршрути в пікові сезони.
Рекомендації для пасажирів
“Укрзалізниця” радить українцям:
- Купувати квитки онлайн: саме таким чином реалізується 90% всіх продажів.
- Використовувати сервіс “Автовикуп”, який автоматично купує квитки, щойно вони повертаються в продаж. З 403 тисяч заявок на цей сервіс 229 тисяч були успішними.
Читайте також:
Використання фото із соцмереж: що можна, а що ні?
Офіційно про поширення сарани: ситуація на Дніпропетровщині та в деяких інших регіонах України
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram