Цей день в історії Кам’янського/Дніпродзержинська: 15 вересня 2013 р. відкрили Соборну площу з монументом «Голгофа» (фото)

Понеділок, 15/09/2025 - 13:43 197

Над її оформленням працювали наші відомі митці.

Автори проекту композиції – скульптор, заслужений художник України Гарнік Хачатрян та архітектор Юрій Бєлобородов. Композиція складається з рукотворного пагорба діаметром 20 м в основі, висотою 3,3 м та хреста з розіп’ятою фігурою Ісуса. Скульптуру відлили з бронзи на Південному машинобудівному заводі у м. Дніпро. Її вага 8 тонн.

Скульптурну композицію доповнює живописне панно на стіні театру ім. Лесі Українки. Воно складається із п’яти сюжетних композицій: Богоявлення, Різдво, Трійця, вхід Господній до Єрусалиму, Стрітення. Панно створили відомі художники Олександр Чегорка та Сергій Лаушкін.

Погляньмо на фотографії 12-річної давності з відкриття Соборної площі. Сьогодні це вже історія.

Фотографії: інформагентство «Новий МОСТ» та інші

Джерела інформації: Щорічний календар знаменних та пам’ятних дат від центральної бібліотеки Кам’янського, сайт Кам’янської міської ради

Галина Денисова

Читайте також: Рідкісне старовинне фото Кам’янського/Дніпродзержинська: де ж це місце зараз?

Теґи: історіяСоборна площа

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram