З неволі повернулися 193 Захисники України

П’ятниця, 24/04/2026 - 16:18 124

За результатами перемовин Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) 24 квітня провів черговий обмін полоненими. З російської неволі визволено 193 Оборонці.

Сьогоднішній захід став продовженням Великоднього обміну та реалізації відповідних домовленостей. Про це повідомили у КШППВ.

Особливість нинішнього обміну полягає в тому, що вдалося повернути з полону хлопців 2000-х років народження, а також Захисників із пораненнями. Більшість звільнених незаконно утримувались на території Чечні. Проти частини з них були сфабриковані кримінальні справи, що є порушенням Женевських конвенцій.

Серед визволених військовослужбовців – представники ЗСУ, зокрема, значна кількість десантників. Також додому повертаються бійці:

  • Військово-Морських Сил,
  • ТрО,
  • Національної гвардії України,
  • Нацполіції,
  • Державної прикордонної служби,
  • Державної спеціальної служби транспорту.

Окрім солдатів та сержантів, вдалося звільнити декількох офіцерів.

Звільнені військовослужбовці захищали країну на:

  • Луганському,
  • Донецькому,
  • Харківському,
  • Запорізькому,
  • Курському напрямках.

Наймолодшому Захиснику виповнилося 24 роки. У полон він потрапив на Донецькому напрямку у 2023 році. Вік найстаршого визволеного Оборонця – 60 років. Двоє військовослужбовців сьогодні святкуватимуть свій день народження вже на рідній землі.

Усі звільнені пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також усі передбачені державою виплати. Україна забезпечить реінтеграцію героїв до суспільства після тривалої ізоляції.

У КШППВ подякували США та ОАЕ за допомогу в організації обміну.

Теґи: Війнановини українаобмін полоненими

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram