“Скринінг здоров’я 40+”: що потрібно знати про строки використання коштів

Українцям, які отримали до 1 травня 2000 грн у межах програми “Скринінг здоров’я 40+”, залишилось менше тижня для проходження обстеження. Використати кошти та оплатити послугу необхідно до 30 червня включно.
Після завершення цього терміну всі невикористані кошти будуть автоматично повернуті до державного бюджету, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Учасникам програми, яким фінансова підтримка була зарахована до 1 травня, але які ще не скористалися можливістю пройти скринінг, рекомендується заздалегідь обрати медичний заклад, зв’язатися з ним та записатися на обстеження.
У МОЗ нагадують, що з 1 травня правила участі в програмі було змінено. Українці віком від 40 років можуть подавати заявки у будь-який зручний для себе час. Очікувати 30 днів після дня народження більше не потрібно. Подати заявку можна через застосунок “Дія” або у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Для учасників, яким кошти були нараховані після 1 травня, діє новий термін використання допомоги. Оплатити послугу скринінгу потрібно протягом двох місяців із дати зарахування коштів. Якщо цього не зробити у визначений строк, гроші також автоматично повернуться до державного бюджету.
“Скринінг здоров’я 40+” – національна програма для громадян України віком від 40 років. Вона включає комплексне обстеження, яке дозволяє своєчасно виявити серцево-судинні захворювання, оцінити ризики розвитку цукрового діабету та перевірити стан ментального здоров’я.
Нині заявки на отримання коштів для участі в програмі вже подали понад мільйон українців. Пройти обстеження можна у 2227 пунктах надання послуг по всій території України.
Ознайомитися з переліком медичних закладів, де доступна послуга, можна на офіційному сайті програми.
Читайте також:
Судоми під час плавання: що робити, як запобігти
Сонячний та тепловий удар: профілактика і допомога постраждалому
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram


