НКРЕКП з 1 липня планує підвищити тарифи “Укренерго” на послугу передачі електрики: голосування призначено на 30 червня

Субота, 27/06/2026 - 11:24 252

Аргументи, наведені в зверненнях представників вітчизняної промисловості (металургів, виробників цементу, переробної промисловості та інших), стосовно доцільності утримання від підняття вартості послуг енергетиків Нацкомісія визнала недостатньо обґрунтованими.

Що пропонують

Отже, згідно з опублікованою офіційною інформацією, регулятор має намір з 1 липня 2026 року встановити тариф НЕК “Укренерго”:
– на передачу е/е в розмірі 903,53 грн/МВт*год (тут і далі без ПДВ), що на 21,62% вище чинного (посилання на проект постанови та інформацію);

– на диспетчеризацію – 118,64 грн/МВт*год, збільшення на 7,83% (посилання на проект постанови та інформацію).

Окремо наголошуємо: мова не йде про вартість електрики для побутових споживачів. Вона встановлюється відповідним рішенням Уряду і до 31 жовтня 2026 року залишиться незмінною (джерело – https://t.me/svyrydenkoy/2237).

Які думки висловлювалися

Нагадаємо, що Проект постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), про яку йде мова, 26 травня вже пройшов етап схвалення (подробиці – тут).

Після цього за процедурою тривав етап обговорення. Воно викликало чималий резонанс. НКРЕКП отримало близько двох десятків письмових звернень від підприємств, асоціацій, об’єднань тощо.

До речі, було звернення і від підприємства з нашого міста (лист ПрАТ «КАМЕТ-СТАЛЬ» від 01.06.2026 № 03-89).

Для тих, хто цікавиться, ось посилання на сайт НКРЕКП, де зведено в таблицю всі отримані пропозиції з цього питання від підприємств та громадських організацій.

В цьому ж документі висловлено і офіційну позицію НКРЕКП щодо цих зауважень. Зокрема, і стосовно фінансування за рахунок тарифів «Укренерго» «зменшення навантаження виробникам «зеленої» електроенергії». Зверніть увагу: учасники обговорення висловлювали думку, що підтримка «зеленої енергетики» має здійснюватися за рахунок держбюджету чи інших коштів, а не споживачів (вітчизняних підприємств), які сплачують за тарифами «Укренерго».

Складне і неоднозначне питання

Стабільна робота системи «Укренерго» – це енергетична безпека країни. Тому не можна допустити, щоби населення та бізнес залишилися без електрики через брак необхідних коштів на технологічні потреби «Укренерго». А їхня кількість напряму залежить від розміру тарифів.

 

З іншого боку – подорожчання електрики негативно впливає на весь вітчизняний бізнес (від великих промислових підприємств до ФОПів). Як наслідок, місцеві виробники змушені піднімати вартість своїх товарів та послуг.

Не будемо далеко ходити – цього тижня (25 червня) у Кам’янському завершилося громадське обговорення наміру КП «Аульський водовід» підвищити вартість послуг з водопостачання та водовідведення для бізнесу. Серед чинників, що змусив водоканал порушити питання подорожчання своїх послуг, названо зростання тарифів “Укренерго”. Зверніть увагу: не те підняття тарифів «Укренерго», що планується з 01.07.2026, а попереднє. Нагадаємо, що навесні цього року (з 01.04.2026) енергетики вже піднімали свої розцінки.

Тож спостерігатимемо за цим питанням. Нагадаємо, що розгляд проекту постанови щодо перегляду тарифів «Укренерго» включено у порядок денний засідання НКРЕКП від 30 червня 2026 р. (питання № 29 та № 30).

Ігор Кузьминський

Теґи: електрикаНКРЕКП

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram