Професія медсестри - символ милосердя та доброти

чт, 05/12/2022 - 10:47
Автор: Администратор
Медицинская сестра

Кам'янчанам нагадали, що 12 травня медичні сестри відзначають своє професійне свято. Пропонуємо статтю, яка розповість про цю непросту і відповідальну професію та її представників у нашому місті. 

Як виникло свято

Щороку  12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри.   Цей чудовий день за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів. 

Офіційно Міжнародною радою медсестер свято встановлено у 1971 році. В Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер Всесвітній день медичної сестри відзначається  з 1997 року як своєрідна подяка за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні.

Сучасні вимоги

Професія медичної сестри - складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Сучасна медсестра - головна особа маніпуляцій та фізіотерапії, основний помічник хірурга біля операційного столу, лікаря швидкої допомоги, та  у кожному лікарському кабінеті. В наш час на плечі медичних сестер лягає до 80% усієї турботи про хворих.

Наше місто 

У охороні здоров’я Кам’янського працює 868 медичних сестер, більшість із яких навчалися у Комунальному закладі вищої освіти «Кам’янський медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради». За отримані знання та практичні навички велика вдячність колективу нашого медичного коледжу.

А про те, що випускниці Кам’янського медичного коледжу найкращі, свідчать неодноразові перемоги на конкурсах професійної майстерності, як обласних так і всеукраїнських. Так, переможниця обласного конкурсу 2002 року Кармаєва Яна успішно закінчила Дніпропетровську державну медичну академію та працює лікарем акушером-гінекологом в міській лікарні №9. На шостому Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Ескулап-професіонал» для медичних сестер, який проходив у Тернополі, перше місце посіла медична сестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні швидкої медичної допомоги Ганна Суп.

Асоціація медичних сестер

У Дніпропетровській області працює громадська організація «Дніпропетровська обласна Асоціація  сестер медичних «Професійний ангел». Об’єднавшись в Асоціацію, медичні сестри активно долучаються до процесу модернізації системи охорони здоров’я, забезпечують свій соціальний та правовий захист, удосконалюють свій професійний рівень.
  
Асоціація щорічно  проводить Всеукраїнський конкурс МОЗ для медсестер та медбратів «Лідери змінюють світ».  Міські конкурси професійної майстерності, де медичні сестри мають чудову можливість розповісти  про свою роботу, досвід, досягнення, організовує головна медична сестра міста  Тихан Тамара Іванівна. Для неї співпраця з Асоціацією медичних сестер є не просто членством, а активною позицією і участю у різних професійних і громадських об’єднаннях. 

Від усього серця

Медсестра - це не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.      

Дорогі, шановні і такі улюблені медсестри! В цей день приймайте найщиріші слова подяки за все, що ви робите кожен день, адже часом ви просто вважаєте, що виконуєте свій професійний обов’язок, а насправді повертаєте людину до життя. Спасибі кожній з вас за те тепло і ласку, якими ви щодня обдаровуєте своїх пацієнтів, спасибі за слова підтримки.  Будьте самі завжди здорові, і головне – живіть в любові. Бажаємо вам професіоналізму, віддачі, милосердя, терпимості, поступливості, працьовитості і вдячних пацієнтів! 

Нехай у кожній з вас в житті буде справжнє жіноче щастя, а все інше у вас обов’язково буде, адже по-іншому бути просто не може!
 
Комунальний заклад охорони здоров’я Кам’янської міської ради «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» 

Підготував до публікації Ігор Кузьминський
 


    

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров