Що потрібно знати про підвищений тиск: чим хвороба небезпечна, профілактика, лікування, поради

сб, 05/14/2022 - 11:09
Автор: Администратор
Давление

В Кам’янському фахівці «Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту» підготували корисну довідку до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією (підвищеним тиском).

У другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої організації  охорони здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. В 2022 році цей день припадає на 14 травня.    Мета проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертензією – підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.

Небезпека високого тиску 

Підвищений артеріальний тиск, або артеріальна гіпертензія – найнебезпечніший фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Більше 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають від цього підступного захворювання. За даними статистики, близько 45% хворих людей не знають, що вини мають високі цифри артеріального тиску.  

Неконтрольована гіпертензія може призвести до сліпоти, аритмії та серцевої недостатності. Рівень розвитку цих ускладнень зростає за наявності інших серцево-судинних факторів ризику, таких, наприклад, як діабет, ожиріння.

У світі близько 40% дорослих людей мають гіпертонію. Частка людей з гіпертонією з віком зростає – від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п’яти з десяти у віці 50 до 60 років. 

Останніми роками захворювання все частіше виявляють у людей молодого віку, що здебільшого пояснюється недотриманням здорового способу життя.

Профілактика захворювання 

Ведення здорового способу життя – невід’ємна вимога при гіпертонії.     Гіпертонічна хвороба потребує об’єднання зусиль пацієнта та лікаря для досягнення спільної мети. Повністю вилікувати гіпертонію неможливо, але реально зупинити її розвиток шляхом зміни способу життя, а саме:
- зменшення споживання солі;
- збалансоване харчування;
- відмова від вживання алкоголю;
- регулярна фізична активність;
- підтримка нормальної ваги тіла;
- відмова від вживання тютюну;
- зменшення стресових навантажень.

Контрольні показники 

На жаль, більшість українців не слідкують за  рівнем свого артеріального тиску, а лише половина тих, що знають про свій високий тиск, приймають необхідні препарати. Перевіряти АТ необхідно хоча б 2 рази на рік. Якщо верхній показник постійно вище 140 або якщо нижній  постійно вище 90, необхідно проконсультуватись  у свого сімейного лікаря. Як будь-яке хронічне захворювання, гіпертонія піддається корекції лише за умови постійної і грамотної терапії, а також потребує від хворого свідомої зміни способу життя. Саме поєднання цих двох складових дозволяє підтримувати оптимальний тиск і зберігати працездатність на довгі роки.

Наразі існують ефективні методи виявлення і способи лікування гіпертонії. Вони успішно застосовуються на практиці в медичних установах більшості країн світу.   У Кам`янському триває реалізація урядової програми “Доступні ліки”, завдяки якій за рецептом сімейного лікаря ви можете отримати ліки у аптеці безкоштовно чи з незначною оплатою. Щоб визначити, які препарати необхідні саме вам, лікар за необхідності може назначити додаткові обстеження чи скерує до невролога. 

Не відносьтесь легковажно до свого здоров’я! Слідкуйте за своїм артеріальним тиском, скоротіть ризик інфаркту та інсульту.

Пам’ятайте: хворобу краще попередити, ніж її лікувати.
  
     
Комунальний заклад охорони здоров’я Кам’янської міської ради «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» 

 

Підготував до публікації Ігор Кузьминський
 

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров