Советы медиков Каменского: что следует знать об онкологических заболеваниях

пт, 02/03/2023 - 14:31
Автор: Администратор
Советы медиков Каменского: что следует знать об онкологических заболеваниях

Редакция располагает информацией Городского медицинского центра здоровья и медицины спорта. Публикуем текст без изменений:

"Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями( UICC) та відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

У нашому місті захворюваність на онкологічні хвороби у 2022 році становила 315,5 на 100 тис. населення. Взято на облік 676 чол.( у 2021 році – 352,8 на 100 тис. населення, взято на облік  766 чол.). Перше  місці в структурі загальної захворюваності займав рак шкіри –49,9; на другому місці – рак молочної залози – 46,0; на третьому – рак легень  – 23,4, на четвертому - рак шлунку -17,7, на п’ятому – рак ободової та прямої кишки - 17,2 та 16,4 відповідно. В занедбаному стані виявлено 16,1% (16,0% - у 2021році). На проф. оглядах виявлено 20,6%.

Для порівняння у 2021 році перше  місці в структурі загальної захворюваності займав рак шкіри –50,0; на другому місці – рак молочної залози – 42,4; на третьому – рак легень  – 27,7, на четвертому - рак ободової кишки-26,3, на п’ятому - рак тіла матки-20,8). 

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров′я, більш 40% всіх випадків раку можливо попередити. Лікарі радять не забувати, що найкращим шляхом попередження як онкологічних, так і інших захворювань є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, ожиріння, малорухливий спосіб життя, стреси, надмірне перебування на сонці є одними з основних факторів виникнення захворювання

Всесвітня організація охорони здоров′я докладає багато зусиль щодо лікування раку та інших захворювань. Виявлення онкологічного захворювання, не є вироком для хворого.  Ефективність лікування онкологічних захворювань удосконалюється з року в рік, медики ведуть пошук ліків, втілюють сучасне обладнання, можливо із часом будуть розроблені вакцини проти усіх форм раку.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування  на ранніх стадіях у багатьох випадках рак можна повністю вилікувати. Однією з провідних проблем онкологічної допомоги є значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення до онкозахворювань.

Звертаємо увагу, що  єдиний метод боротьби із захворюванням на рак  − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами «спеціалістів» з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості лікування. 

Необхідну консультацію можна отримати у сімейного лікаря чи звернувшись для обстеження в онкодиспансерне відділення КНП КМР «Міська лікарня №9» за адресою: пр-т Аношкіна,72; тел. для довідок: (068) 796-49-43".

 

По материалам Городского медицинского центра здоровья и медицины спорта 

Читайте также Советы медиков Каменского: как уберечься от гриппа

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров