Советы медиков Каменского: как сохранить слух

пт, 03/03/2023 - 12:16
Автор: Администратор
Советы медиков Каменского: как сохранить слух

Редакция располагает информацией Городского медицинского центра здоровья и медицины спорта. Публикуем текст без изменений:

"Щорічно 3 березня відзначається Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху (International Day for Ear and Hearing), заснований Всесвітньою  організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Головна його мета – привернення уваги громадськості до захворювань слухового апарату людини та їх профілактики.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають більше 275 млн чоловік. Близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку.

Здоров’я кожної людини починається з дитинства. Порушення ці починаються ще до народження дитини, коли майбутня мама хворіє на різні інфекційні хвороби. Багато інфекційних хвороб у дитинстві, таких як краснуха, кір, паротит, менінгіт,  викликають порушення слуху. Тому і лікарям, і батькам треба уважно слідкувати за здоров’ям дітей. Чим раніше буде виявлено порушення слуху у дитини, тим раніше і успішніше почнеться її лікування, а відтак і соціалізація у дитячий колектив садочків та шкіл.

Порушення слуху у дорослих фахівці розглядають як соціальний недуг. Особливе місце у структурі отоларингічних хвороб займає отит — запалення середнього вуха. Якщо його вчасно не лікувати, можна дістати повну втрату слуху. Глухоту також  можуть викликати  деякі лікарські препарати (наприклад, неконтрольований прийом антибіотиків) та шкідливі фактори навколишнього середовища(шум на виробництві). 

Найвразливіша група населення – це люди похилого та старечого віку. Саме у цій групі населення найчастіше виникають проблеми зі слухом. Це вікова проблема зниження гостроти слуху.

Відомо, що з віком погіршується сприйняття та розбірливість мови. Це пов’язано з патологією й атрофією фізіологічних процесів у слуховому аналізаторі. Тобто, простіше кажучи – старіє людина і разом з нею старіють інші органи та системи. Не є винятком слух. Проте навіть у такому віці не варто усе списувати на старість та відмовлятися від медичної допомоги.

Що робити, аби мінімізувати ризики погіршення слуху:

•    вакцинуйте дітей за календарем профілактичних щеплень (зокрема – щеплення від кору, краснухи та свинки);
•    обстежуйтеся у лікаря та обстежуйте дітей, адже він, наприклад, може вчасно виявити отит у дитини та швидко надати необхідну допомогу;
•    стежте, щоб у вуха дитини не потрапляла брудна вода; не шльопайте дитину, особливо по вухах; навчайте дітей не вставляти у вуха сторонні предмети; у разі будь-яких тривожних симптомів негайно звертайтесь в лікарню;
•    застосовуйте ліки за призначенням і під контролем лікаря. Деякі з них можуть мати негативний вплив на слух;
•    слідкуйте за гігієною звуку — не слухайте дуже гучно музику протягом тривалого періоду часу, на концертах не стійте близько до джерела шуму, наприклад, одразу поруч біля динаміків, робіть паузи, якщо знаходитесь в шумному місці;
•    уникайте негативного впливу гучних звуків та шуму від обладнання на робочих місцях. Для цього використовуйте спеціальні вкладки для вух. 

В яких випадках варто звернутись до лікаря щоб перевірити слух?

•    Якщо ви часто підіймаєте гучність, хоча раніше вам було чутно нормально і на звичному рівні;
•    пропускаєте частини розмови під час спілкування;
•    часто просите людей повторити те, що вони сказали;
•    у вас виникає дзвін у вухах або, навпаки, постійно звучить “приглушений шум”

Також  час від часу перевіряти слух рекомендується усім. В групі ризику знаходяться люди, віком старші 50-ти років, люди, що працюють в шумних місцях, слухають музику на високій гучності протягом тривалого періоду часу та мають  певні хронічні хвороби (наприклад,   діабет).

Щороку у всьому світі розробляються принципово нові методи дослідження та обстеження слуху, які дозволяють точно диференціювати характер і рівень ураження слухового апарату та вух. В нашій країні створені всі умови для надання отіатричної допомоги населенню. Медичні заклади укомплектовані фахівцями, оснащені сучасним устаткуванням і є спеціалізованими закладами, що відповідають завданням медичного обслуговування населення. Пам’ятайте, погіршення слуху матиме негативний вплив на якість вашого життя. Не зволікайте, якщо у Вас з’явились проблеми зі слухом. Звертайтесь до свого сімейного лікаря, який за необхідності направить на необхідне обстеження".

По материалам Городского медицинского центра здоровья и медицины спорта

Читайте также: Магнитные бури в марте 2023 года: календарь опасных дат

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров