Куди мешканцям Кам’янського звертатися за призначенням субсидії у 2022 році

пт, 09/30/2022 - 13:32
Автор: Администратор
Субсидії

Чи буде автоматичне призначення допомоги на наступний опалювальний сезон? Чи дадуть субсидію, якщо через війну людина написала заяву про відпустку за свій рахунок? Інформацію про це та інші нововведення читайте в цій публікації.

Офіційно 

16 вересня 2022 р. Кабмін прийняв постанову №1041. Документ передбачає передачу функцій призначення субсидій і пільг на оплату ЖКГ від органів соціального захисту населення до Пенсійного фонду.

Щоби мешканці міста знали, в яку організацію сьогодні можна йти з питань субсидій, журналіст звернувся за роз’ясненням до Людмили Кравчук, директора Департаменту соціальної політики міської ради.

Вона підтвердила значні зміни в сфері призначення субсидій, які містяться в постанові №1041. При цьому вона підкреслила, що, згідно з п.3 зазначеного документу, питаннями призначення субсидій органи Пенсійного фонду почнуть займатися тільки з 1 грудня 2022 року. До цього часу (тобто по 30 листопада включно) за призначення субсидій відповідають органи соціального захисту. А це означає, що до початку календарної зими з усіх питань, пов’язаних з оформленням і перерахунком субсидій, громадяни, як і раніше, мають звертатися в органи соціального захисту.

Субсидію переоформлять автоматично чи треба подавати документи знову?

Значна частина мешканців міста користується субсидією вже не перший рік. Редакція поцікавилася: чи зберіглася в законодавстві норма, згідно з якою особам, що отримували субсидію в попередній період, на новий вона призначається автоматично?

Людмила Кравчук пояснила, що мова йде про п. 78 Положення про порядок призначення субсидій (затверджений постановою КМУ №848 від 21.10.1995). Його не відміняли. Зокрема, він передбачає, що після закінчення терміну отримання субсидії домогосподарством підрозділи соцзахисту здійснюють її призначення на новий період самостійно. Це означає, що громадянам, які отримали субсидію у минулому періоді (до 01.05.2022 року), немає необхідності знову подавати документи. Перерахунок житлової субсидії на опалювальний сезон 2022/2023 буде здійснено автоматично.

Разом з тим Людмила Кравчук зазначила, що в автоматичному продовженні субсидії з 01.05.2022 року відмовлено домогосподарствам, у складі яких є особи (або члени їхніх сімей):
- які досягли 18-річного віку і на початок періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидій, або взагалі не мали доходів, або їхній середньомісячний сукупний дохід був меншим мінімальної зарплати;
- за яких не сплачували єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування у розмірі не меншим ніж мінімальний та інші (весь перелік дивіться за посиланням).

Тобто для визначення права на житлову субсидію на опалювальний сезон 2022/2023 цим категоріям громадян необхідно додатково надати документи.

У зв’язку з війною на роботі змусили написати заяву про відпустку за свій рахунок. Як це вплине на субсидію?

Людмила Кравчук відмітила, що у згаданому Положенні про порядок призначення субсидій як і раніше, діє низка обмежень при наданні зазначеної державної допомоги. Вони прописані в п.14 вищезазначеного документу. Серед іншого там є норма, згідно з якою органи соціального захисту не мають права призначити субсидію домогосподарствам, у яких є особи (або члени їхніх родин) старші 18 років, і які не мають доходів (на початок періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидій); або якщо їхній середньомісячний сукупний дохід був меншим мінімальної зарплати. 

Тобто, як зрозумів журналіст, домогосподарства, де мешкають громадяни, які написали заяву на відпустку за свій рахунок і не отримують офіційної зарплати – залишаться без субсидії. 

Інші важливі зміни

Людмила Кравчук також звернула увагу, що постанова Кабміну від 16.09.2022 № 1041 змінила також деякі інші критерії призначення житлових субсидій. Зокрема:

- в сукупний дохід членів домогосподарства не враховується компенсація видатків на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які змінили місце проживання в період дії воєнного положення;

- надана можливість призначення житлових субсидій домогосподарствам, у складі яких є особи, у яких відсутні доходи, і вони в період дії військового стану знаходилися за кордоном більше 60 днів. При цьому соціальні норми житла та соцальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб в період знаходження закордоном не розраховуються (обов’язкове надання документу, який підтверджує факт і період перебування за кордоном);

- надана можливість призначення житлових субсидій домогосподарствам, у складі яких є особи, у власності яких є два житлових приміщення, на одне з яких оформлено право на спадок, за умови, що жодне з цих приміщень не здається в оренду, що підтверджується актом обслідування матеріально-побутових умов домогосподарства;

-  включення при призначенні субсидії у середньомісячний сукупний дохід осіб, які в період військового стану в Україні були звільнені з роботи або в цей період втратили роботу і зареєструвалися у Державній службі зайнятості як безробітні і їм призначено допомогу по безробіттю, розміру призначеної допомоги по безробіттю замість суми, отриманої заробітної плати за попереднім місцем роботи, інформація про яке надана Державною податковою службою.

Ігор Кузьминський

 

Зверніть увагу на позначки «УКР» та «РУС» біля логотипу «Наш Репортер» – інформація на сайті доступна українською та російською мовами.

Також читайте:

У Кам'янському провели сесію міської ради (подробиці)

Нові вакансії від Кам’янського центру зайнятості: слюсар з ремонту рухомого складу (з/п 23,7 тис. грн), завгосп (з/п 9 тис. грн) та інші

 

 

 

 

 

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров