
Проблема не нова. Як мають намір її вирішувати?
Минулої суботи, 17 вересня, після сильних опадів, центр міста фактично пішов під воду (подробиці за цим посиланням). В соцмережах мешканці міста масово висловилися з цього приводу. Приведемо деякі з коментарів:
Любовь Мирошина:
"Не вперше, і не в останнє. Цю проблему "вирішують" багато років, скільки себе пам"ятаю, але окрім часткового і тимчасового поліпшення вдіяти так нічого і не змогли, хіба що збудували острівець посеред скверу навпроти ТЦ"Веселка". Цей колишній універмаг "Радуга", або на місцевому жаргоні "старий універмаг" завжди підтоплювався в подібних ситуаціях".
Анна Стратейчук:
"Lyubov Miroshina хто її вирішує????... Щоб вирішувати цю проблему грошей не викрадешь, тому її і вирішувати ніхто не хоче!!! ... Краще нехай місто топить та частини будинків на людей падають і всим на це наплювати".
Наталия Ромашко:
"А нічого дивного. За скільки десятиліть можливо було вирішити проблему. Меньше красти треба. Дуже вигідно все на негоду списати".
Борис Рыжков:
"Вера Вере Верила Из года в год, одни и теже --Грабли -- !"
Глок Людмила:
"Уже вышло из-под воды?)) Наутилус помпилус наш. Что хотите, если центр города окружен крутыми склонами. Улицы сверху вниз под крутыми углами. И ни один подвал в центре никогда не затапливает. Во чудеса при "потопах".
Nikolaj Nikolaj:
"То вы не понимаете, за то у нас есть куча фонтанов, и сквер с био мрамором за 3ляма, который рассыпается))))".
Фото підтоплення взято із соцмереж: ХК; ПРОСТО КАМЕНСКОЕ (Днепродзержинск), ТИПИЧНЫЙ ДНЕПРОДЗЕРЖИНСК (КАМЕНСКОЕ)🇺🇦
Коментар Департаменту ЖКГ
Безумовно, фактор горбистої місцевості, де розташоване наше місто, відіграє свою роль в цій проблемі. Також немало залежить від інтенсивності опадів. Під час сильних злив «пливуть» і інші міста.
Тим не менш: що ж влада Кам’янського має намір робити з цією проблемою? З цим питанням журналіст звернувся до Дмитра Губського, директора Департаменту ЖКГ та капітального будівництва міської ради.
Завдання на цей рік
Дмитро Губський зазначив, що одна з основних причин підтоплення, яке мало місце 17 вересня, – забиті опалим листям, змитим потоками води, решітки зливоприймальників. Як тільки решітки були вичищені – вода миттєво спала.
Серед термінових заходів, які міська влада має намір здійснити уже у цьому році, директор департаменту назвав наступні.
Перше. В районі «Зорі» планується очистити півтораметровий колектор. Він відповідає за прийняття стічних вод з жилмасиву Черемушки. Зараз та його частина, яка пролягає під залізничним мостом, забита сміттям. Роботи з його очистки почалися вже на цьому тижні. Завершити їх планують до кінця вересня.
Друга важлива задача – розчистка найбільшого в місті колектору, який знаходиться по вулиці Широкій. Його діаметр – 2 метри. Він відповідає за приймання води з центральної частини міста. За словами Д. Губського, цей об’єкт не чистили вже довгі роки. Роботи тут заплановані на жовтень. Після їх виконання (чистити будуть вручну лопатами, інакше там ніяк) вода з центру міста після дощів буде сходити набагато швидше.
Перспектива
В подальшому, за інформацією Д. Губського, на проспекті Свободи планомірно будуть модернізувати камери для приймання води. Їх зроблять ширшими, щоб вони збирали більші обсяги води.
Окрім того, в департаменті мають намір прокладати нові гілки зливової каналізації, щоби відсікати стічні води з найближчих до проспекту Свободи вулиць. В цьому році один з таких об’єктів зробили на вулиці Шепетова. Також нову гілку зливової каналізації цієї осені проклали в сквері на проспекті Свободи (вище пам’ятника Матері).
Від редакції. Враховуючи актуальність теми, журналісти мають намір зробити додатковий репортаж про те, як будуть чистити колектор на вулиці Широкій. Наскільки ж були переконливими аргументи Дмитра Губського – вирішувати вам, шановні читачі.
Ігор Кузьминський
Обратите внимание на указатели «УКР» и «РУС» возле логотипа «Наш Репортер» - информация на сайте доступна на украинском и русском языках.
Також читайте: Кабмін запевняє: домогосподарства з низьким рівнем доходів, незважаючи на війну, зможуть розраховувати на субсидії
- Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
- 19 перегляди