Перша допомога при укусах комах – поради медиків Кам’янського

Субота, 30/07/2022 - 17:15 127

Правила першої допомоги при укусах різних комах. Інформація надана Міським медичним центром здоров’я та медицини спорту.

Невеликі запобіжні заходи допоможуть уникнути укусів комах або звести цей ризик до мінімуму.

Від укусів комарів, мурашок, а також кліщів та сліпнів врятує закритий одяг – штани та куртка із щільної тканини, сорочка з довгим рукавом. Підготуватись до зустрічі з комахами допоможуть і сучасні спреї чи креми проти комарів. Після контакту з водою, коли ви миєте руки або купаєтеся, «захист» слід оновити.  

Якщо можна, не їжте на вулиці – запах їжі приваблює комах. Медики радять уникати парфумів та кремів із солодкуватим запахом.

Приманкою для сліпнів може стати волога шкіра, тому ретельно витирайтеся рушником після водних процедур на природі.

Якщо запобігти укусам під час прогулянки в ліс або роботи в саду не вдалося, необхідно знати, як надати першу допомогу.

Перша допомога при укусах комарів та дрібних комах

Щоб зняти біль та почервоніння при укусах комарів, мошок, ґедзів, оводів та інших дрібних комах протріть місце ватним тампоном, змоченим у нашатирному спирті, горілці або розчині харчової соди. Можна нанести заспокійливу мазь. При великій кількості укусів прийміть антигістамінні препарати. Не тріть шкіру на місці укусу, інакше отрута пошириться на велику поверхню, а свербіж і почервоніння проходитимуть набагато довше.

Перша допомога при укусах кліщів

Якщо вас вкусив кліщ, в жодному разі не розчісуйте місце укусу і не намагайтеся видавити комаху нігтями, інакше велика небезпека, що він упорсне під шкіру велику порцію слини з інфекцією. Обережно спробуйте витягнути кліща пінцетом обертальними рухами. Витягнувши, продезінфікуйте ранку зеленкою або йодом. Ретельно вимийте руки будь-яким мийним засобом. 

Якщо самостійно видалити кліща не вдається, можна звернутися за допомогою до сімейного лікаря. У медичному закладі не тільки видалять кліща, але й обстежать, щоб переконатись, що ви в безпеці від інфекцій – комаха може переносити енцефаліт або хворобу Лайма (інфекційне захворювання, що викликає жар, висипання на шкірі і вражає нервову систему).

Перша допомога при укусах бджіл, ос та джмелів

Укуси цих комах викликають різкий біль, який супроводжується почервонінням, а потім і набряком, іноді виникає загальне відчуття слабкості, нудота і навіть блювання. При алергії на комах може з’явитися червона висипка, так звана кропив’янка.

При укусі бджоли, оси або джмеля спочатку перевірте, чи не залишилося в місці укусу «на згадку» жало. Якщо ви його виявите, постарайтеся обережно видалити за допомогою пінцету. Будьте обережні, щоб не зламати і не залишити шматочок у ранці, інакше вона запалиться і довго не заживатиме. Особливо уважно слід діставати жало бджоли, бо воно має поперечні зазубрини, на відміну від осиного, схожого на пряму голку. Якщо встигнути витягнути жало та мішечок з отрутою протягом 30 секунд з моменту укусу, речовина не встигне подіяти.

Промийте місце укусу теплою водою з милом, а якщо воно на руці – зніміть прикраси, бо припухлість може піти по всій руці.  Якщо виникла припухлість, прикладіть до місця укусу шматочок льоду або зробіть холодний компрес.

Пийте якнайбільше рідини, щоб нейтралізувати дію отруйних речовин. Якщо після укусу з’явилися ускладнення (висип або блювання, головний біль, прискорене серцебиття, судоми або задишка, слабкість), обов’язково зверніться до лікаря.       

Теґи: Міський медичний центр здоров’я та медицини спортуперша допомогаукуси комах

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram