У Кам'янському за перше півріччя 2022 року зареєстровано 137 потерпілих від укусів тварин

ср, 09/28/2022 - 17:01
Автор: Администратор
У Кам'янському за перше півріччя 2022 року зареєстровано 137 потерпілих від укусів тварин

Щороку 28 вересня в Україні та інших країнах відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом, покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також її наслідків. Про це розповіли у Міському медичному центрі здоров'я та медицини спорту.

Сказ (водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба, що розвивається після укусу хворим тваринам, ослюнення свіжих поранень шкіри та слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною. Це захворювання характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи та призводить до смерті. Тільки повноцінний курс антирабічної вакцинації дозволяє зберегти життя хворому.

На жаль, у нашому місті ситуація зі сказом далеко не райдужна. Щорічно реєструється чимало звернень людей, які постраждали від укусів тваринами. Так, у 2019 році їх було 508, 2020-му – 339, 2021 – 317, а за перші півроку 2022-го – 137. Згідно зі статистикою, 75% укусів припадає на бродячих тварин (собаки, коти, кажани, щури, їжаки). В останні роки випадки сказу почастішали серед домашніх собак та кішок як у приватному секторі, так і у багатоповерхових будинках.

Що потрібно знати:

• Основним джерелом інфекції для людини є собаки та кішки, особливо безпритульні, а серед диких тварин – лисиці та вовки. Можливе зараження людини та інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів тощо.

• Якщо ваша професійна діяльність передбачає роботу з тваринами (мисливці, ветеринари, собаколови), обов'язково пройдіть курс щеплень.

• Ретельно дотримуйтесь правил утримання домашніх тварин і щорічно вакцинуйте їх від сказу.

• Вигулюйте собак у спеціально відведених місцях, не пускайте їх гуляти без нагляду.

• Уникайте контактів з дикими та безпритульними тваринами.

• У разі зміни поведінки домашніх тварин терміново зверніться до ветеринара.

• При виявленні трупів тварин повідомте про це ветеринарну службу.

• Не вбивайте тварину, яка покусала чи нанесла подряпини людині, за нею має бути встановлене 10-денне спостереження.

• При укусі відразу ретельно промийте рану водою з милом, обробіть краї рани йодною настоянкою, накладіть стерильну пов'язку. Пошкоджений одяг перед ремонтом необхідно обробити гарячою праскою.

Медики стверджують, що прогноз захворювання на сказ завжди несприятливий. Якщо ви постраждали від укусу тварини, цього ж дня зверніться до медичного закладу. Чим швидше ви звернетеся за допомогою до лікаря, тим більше шансів на успішну імунопрофілактику. При укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Захворювання можна запобігти тільки за допомогою профілактичних щеплень, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення вакцини. Не відмовляйтеся від призначеного лікування та не переривайте його самовільно, інакше це може призвести до трагічних наслідків.

Антирабічну допомогу в Кам'янському надають:

• Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 – первинна хірургічна обробка рани, амбулаторне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини), надається антирабічна допомога дорослому та дитячому населенню;

• Міська лікарня швидкої допомоги – надання першої невідкладної медичної допомоги, первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається антирабічна допомога дорослому населенню;

• Міська лікарня № 7 – первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається антирабічна допомога дитячому населенню у дитячому хірургічному відділенні.

Фахівці звертають увагу на те, що антирабічне лікування проводиться безкоштовно

 

Сергій Могила

Читайте такожДешевий наркотик зі страшним ефектом: мешканцям Кам'янського розповіли про «насвай»

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров