Відсьогодні антибіотики можна купити лише за рецептом: що потрібно знати кам'янчанам

пн, 08/01/2022 - 10:40
Автор: Администратор
Відсьогодні антибіотики можна купити лише за рецептом: що потрібно знати кам'янчанам

З 1 серпня і в Кам'янському, і по всій Україні аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом.

Нововведення роз'яснює заступник начальника управління охорони здоров'я Кам’янської міськради Юлія Варяниця. У розмові з журналістом вона розповіла, що запровадження рецептів на антибіотики вирішить проблему неконтрольованого використання ліків українцями. Не секрет, що чимало людей звикли займатися самолікуванням і ковтати таблетки без консультації з лікарем. Це може не тільки завдати шкоди здоров'ю, але й при неправильному застосуванні антибіотика (наприклад, недотримання дозування або графіка прийому) сприяє появі імунітету у бактерій до препаратів (резистентності). Згодом, щоб впоратися з такими мікроорганізмами, доведеться застосовувати вищі дози препарату, альтернативні ліки або ж навіть комплекс антибіотиків, що негативно позначиться на здоров'ї пацієнта.

Що стосується самих рецептів, то зараз майже всі громадяни мають можливість використовувати їх в електронному вигляді. За словами Юлії Варяниці, механізм отримання рецептів не змінився. Перш за все ви повинні звернутися до свого лікаря. Якщо він вирішить, що вам потрібна терапія із застосуванням антибіотиків, через спеціальний портал вам випишуть електронний рецепт, який відображатиметься на вашому смартфоні.

Людям похилого віку, які мають мобільні телефони старого зразка, не варто турбуватися. Вони, як і раніше, зможуть купувати препарати за програмою «Доступні ліки»: на їхній телефон надішлють СМС із кодом рецепту.

Юлія Варяниця наголошує, що паперові рецепти ніхто не скасовував. Їх видаватимуть, якщо людина не має мобільного телефону, стався збій в електронній системі або ж з якихось причин відмовило обладнання.

Купити ліки за рецептом (електронним або оформленим на папері) можна буде в будь-якій аптеці, без прив'язки до якоїсь конкретної.

Олександр Серьогін

Зверніть увагу на позначки «УКР» та «РУС» біля логотипу «Наш Репортер» – інформація на сайті доступна українською та російською мовами.

Читайте також: Медики Кам'янського розповіли про набір медикаментів, які завжди повинні бути під рукою

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров