Що потрібно знати про потужність зарядної станції

пт, 03/17/2023 - 17:39
Автор: Администратор
Що потрібно знати про потужність зарядної станції

Як і у випадку з генератором, визначальним параметром при виборі портативної станції зарядної є її вихідна потужність. Саме від неї залежить скільки пристроїв і на який час можна заряджати у разі аварійного відключення електрики.

Поняття потужності (щодо електроприладів) часто неправильно інтерпретується. Щоб при покупці портативної електростанції не виникло непорозумінь, давайте детальніше розглянемо все, що стосується номінальної потужності зарядних станцій.

Номінальна потужність

Одиницею виміру потужності побутових приладів є Ват-час. Іноді за умови вказівки потужності одиницю часу не вказують. Так, якщо на вашому пилососі вказана потужність в 2000 Вт, це означає, що якщо він безперервно працюватиме одну годину на повній потужності, то за цей час він «з'їсть» два кіловати.

Однак є прилади, що споживають саме стільки, скільки вказано на них, наприклад, лампочки освітлення. Вказано 12 Вт – отже, за дві години вона витратить 24 Вт електроенергії.

У той самий час, якщо взяти комп'ютер, значення споживаної потужності може відрізнятися від номінального. На блоці живлення вказується максимальна потужність, а реальна буде скоріше всього нижче, причому показник буде змінюватися динамічно, залежно від навантаження на центральний процесор, відеокарту або жорсткий диск.

Купуючи зарядну станцію, слід орієнтуватися на паспортні дані. Наприклад, коли ваша портативна електростанція має номінальну потужність 500 Вт • год, це означає, що вона зможе забезпечити роботу тієї ж 12-ватної лампочки протягом 42 годин. Якщо підключити холодильник потужністю 200 Вт, він пропрацює 2,5 години.

Можна заживити від зарядної станції обидва пристрої, у разі ємності акумулятора вистачить на 500:(200+12)=2,35 години (приблизно дві з половиною години). Якщо врахувати, що потужність, що споживається холодильником, залежить від ступеня його завантаження продуктами, то розрахункові цифри можуть не збігатися з реальними.

Пікова потужність

Ще один важливий показник. У характеристиках зарядної станції вказують як номінальну потужність, і пікову. Остання завжди більша за номінальну. Вона позначає, з яким максимальним навантаженням може справитися ЗС протягом короткого періоду часу.

Наприклад, холодильник при включенні споживає набагато більше електроенергії, але це зростання є короткочасним.

Тому підрахунки сумарного навантаження на портативну електростанцію можуть виявитися не настільки простими, але в будь-якому випадку при виборі зарядної станції необхідно орієнтуватися на розрахункові показники. Краще множити отримане значення коефіцієнт 1,2, щоб потужність станції мала певний запас.

Акумулятор

Хоча вихідна потужність зарядної станції безпосередньо залежить від ємності акумулятора, ця залежність носить не зовсім прямий характер. Загальне правило таке: що більше ємність, то більша вихідна потужність.

Бажано придбати електростанцію з більш сучасними LiFePO4 акумуляторами. Вони служать у рази довше літій-іонних аналогів і заряджаються набагато швидше. Однак і вартість таких пристроїв суттєво вища.

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров