Арабатська Стрілка: порожнеча, медузи та український герб у небі – підбито підсумки курортного сезону

Понеділок, 19/09/2022 - 11:31 29

Арабатська Стрілка, як і всі морські курорти України, що опинилися в окупації, у 2022 році пережила, ймовірно, найбезлюдніше літо у своїй курортній історії. А оксамитовий сезон, що ознаменувався на Арабатці навалою медуз, теж не особливо постраждав від цього природного явища, оскільки купатися в морі та засмагати на пляжах у тимчасово захопленому курорті нікому. Про це повідомляє РБК Україна з посиланням на Колоритне Приазов’я.

Трішки історії

Арабатська Стрілка – один із найпопулярніших курортів Азовського моря. У минулі роки він збирав сотні тисяч любителів теплого та неглибокого моря, просторих піщаних пляжів, а також тих, хто хотів відвідати гарячі мінеральні джерела. Не кажучи вже про можливість випробувати на собі дію лікувальних грязей, цілющої солі рожевих озер і просто подихати повітрям, насиченим корисними для організму морськими випарами та ефірними оліями степових трав.

Останнім часом курортні села Арабатської Стрілки, а їх на косі 3 – Генічеська Гірка, Щасливцеве та Стрілкове, розвивалися дуже стрімко (насправді є ще селище Приозерне, але воно не є курортом).

Менш ніж за останні 10 років їх зовнішній вигляд сильно змінився. З’явилися нові привабливі для туристів розважальні об’єкти. Було збудовано десятки сучасних об’єктів для відпочинку.

Особливо це видно на прикладі Щасливцевого та Генгірки. Але навіть у найвіддаленішому від материка Стрілковому намітилися добрі перспективи. 2021 року тут на базі гарячого джерела запрацював термальний комплекс «Арабатські терми», який власники планували розвивати й надалі. Також з’явився ряд приватних готелів з гарними умовами для любителів тихого та спокійного відпочинку.

Повний провал «русского мира»

Але повномасштабне вторгнення російських загарбників до України внесло свої корективи у налагоджене життя країни. І на окупованих територіях, до яких буквально в перші дні увійшла й Арабатська Стрілка, запанував «русский мир». Для курортного сезону він став справжнім «вісником апокаліпсису», оскільки в таких умовах ні про яких туристів не могло бути й мови. Адже місцеві жителі та власники туристичного житла покладали на нього надії.

Цікаво, що медузи, навали яких найбільше побоювалися місцеві готельєри до 24 лютого, цього літа, немов за законом підлості, давали про себе знати в рази менше, ніж у тому ж 2021 році.

На фото та відео з узбережжя Азовського моря на Арабатській Стрілці, зроблених місцевими в різні періоди літа, видно не лише відсутність медуз або їхню невелику кількість, а й загальне запустіння курортної зони. Тут і скупчення водоростей на березі, які раніше регулярно прибиралися співробітниками баз відпочинку, і загальна порожнеча пейзажу без єдиного відпочиваючого – для даної місцевості видовище воістину унікальне.

Представник служби бронювання «Море24» Олександр Мостовий так коментує ситуацію з медузами, що склалася на Азовських курортах:

«Протягом поточного року спостерігається стійка негативна динаміка популяції корнерота практично на усіх курортах Азовського моря, з яких поки що є можливість отримувати інформацію від місцевих жителів. Тобто медуз у 2022 році набагато менше, ніж минулого».

При цьому варто зазначити, що початок вересня – а на узбережжі в Україні цей час відомий як оксамитовий сезон – у плані медуз істотно відрізняється від літа. З приходом осені «плаваючі парасольки» знову про себе нагадали, та так, що практично перетворили узбережжя на щось подібне до холодця. Ось тільки великої незручності вони цим нікому не принесли: туристів чи хоча б відпочиваючих із місцевих на пляжах як не було, так і немає.

А тим часом туристичні експерти вбачають у поведінці медуз позитивні перспективи. Так, Олександр Мостовий дає таку оцінку ситуації:

«Не варто забувати, що рік тому пік викиду «парсольок» до прибережної зони якраз припадав на першу декаду вересня. Тобто, за сукупністю показників можна дійти невтішного висновку, що з року в рік кількість медуз у прибережній зоні українських курортів Азовського моря стійко знизилася. І цей факт у разі деокупції Приазов’я та Херсонщини є позитивною новиною для наступного сензону-2023, на який ми не залишаємо надії».

Таким чином, літо-2022 для Арабатської Стрілки та низки інших курортів у Херсонській та Запорізькій областях назавжди увійде в історію як втрачене та позбавлене таких приємних та звичних для багатьох українців радостей.

Але добрі новини з фронту вселяють надію на те, що наступного сезону все буде інакше. І апогеєм заходу сонця «русского мира» стала символічна поява в небі українського герба — тризуба, яка зафіксована на наступному відео:

 Шкода тільки, що для прискорення процесу деокупації не можна використовувати медуз як біологічну зброю, байки про яку так люблять нав’язувати своїм слухачам російські пропагандисти.

Теґи: Азовское мореАрабатская СтрелкаАрабатська СтрілкаАрабатська Стрілка. Азовське мореморской курортморський курорт

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram