19 мая – профессиональный праздник главного доктора

чт, 05/19/2022 - 10:58
Автор: Администратор
Семейный врач

Начиная с 2010 года в этот день поздравляют семейных врачей. 

Редакция располагает информацией на эту тему, подготовленной Городским медицинским центром здоровья и медицины спорта. 

Історія свята

19 травня відзначається Всесвітній день сімейного лікаря. Це професійне свято  запровадили у 2010 році  з ініціативи Всесвітньої ради сімейних лікарів WONCA, в яку також входить Українська асоціація сімейних лікарів. Воно  присвячене ролі сімейних лікарів в медичних системах різних країн та підкреслює важливий внесок цих спеціалістів у справу охорони здоров’я населення.

Лікарі загальної практики в Кам’янському

Значна частина людських проблем, пов’язаних з фізичним станом, в сучасному світі вирішується на прийомах у сімейних лікарів, тобто на етапі первинної лікарської допомоги. Цю медичну сферу також називають загальною практикою, спеціалісти якої в ідеалі супроводжують своїх пацієнтів все життя — від самого народження, а отже володіють детальними знаннями про їхній стан здоров’я, історії хвороб та життєві обставини. 

Сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного з нас: 80% усіх звернень відбуваються саме на цьому рівні. У нашому місті у Центрах первинної медико-санітарної допомоги медичну допомогу надають 108  сімейних лікарів. Вони тримають зв’язок зі своїми пацієнтами, відповідають на чисельні питання, розвіюють побоювання, допомагають тим, хто потребує особливої турботи та уваги. Надати консультацію, виписати рецепт на “Доступні ліки”, направити на обстеження - це все про сімейного лікаря.

Кожен пацієнт, який подав декларацію про обслуговування у сімейного лікаря,  має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці, до якого входить: спостереження за станом здоров’я пацієнтів, вакцинація за державним календарем, надання консультацій (наприклад, щодо дієти, здорового способу життя тощо), спостереження за неускладненою вагітністю, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин), направлення за потреби до вузьких спеціалістів та багато інших послуг
        
З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря висловлюємо всім працівникам служби сімейної медицини міста безмежну вдячність за високий професіоналізм та відданість справі.  Бажаємо вам, шановні колеги, сімейного благополуччя, здоров’я, та подальших професійних успіхів.
 
 
КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту»

Підготував до публікації Ігор Кузьминський  

 

Также читайте: 

Осторожно: клещи! Медики Каменского рассказали, что делать в таких ситуациях

Мобильные телефоны врачей, которые консультируют каменчан онлайн

 

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров