Медики Кам'янського нагадали про небезпеку ботулізму (симптоми, як попередити інфікування, поради)

чт, 06/23/2022 - 16:31
Автор: Администратор
Ботулізм

Фахівці Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту підготували корисну довідку для мешканці Кам’янського. Публікуємо стислий текст.

Статистика захворювання по місту

Щороку випадки ботулізму реєструються майже в усіх регіонах України. У нашому місті станом на 22. 06. 2022 року зафіксовано 1 підтверджений  випадок ботулізму і одна підозра (випадок в стадії підтвердження). В обох випадках постраждалі вживали в’ялену рибу домашнього приготування.

Що це за хвороба

Ботулізм - гостре важке  харчове отруєння, яке виникає в результаті вживання в їжу продуктів, що містять мікробний токсин ботулінум.

Мікроби ботулізму у вигляді спор виявляються часто на поверхні сільськогосподарських продуктів – овочів і навіть фруктів. При відсутності повітря в товщі харчових продуктів бацили ботулізму в процесі своєї життєдіяльності виробляють токсини які за силою своєї дії на організм людини і тварин є найсильнішою отрутою. При цьому заражені продукти, за зовнішнім виглядом і смаковими властивостями не відрізняються від нормальних, тому й не є підозрілими щодо їхньої якості.

Основною властивістю ботулотоксину є висока стійкість до дії ферментів, що знаходяться в шлунковому соку, до низьких температур, до консервантів. В той же час, токсин нестійкий до високих температур (кип’ятіння, стерилізації).

Симптоми

Захворювання ботулізмом починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються очні симптоми: двоїння предметів, ослаблення чіткості (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима). Хворі втрачають голос, ковтання стає важким або зовсім неможливим. Головним, що вражає токсин ботулізму, - є нервова система. 

Не займайтесь самолікуванням!

При перших симптомах необхідно терміново звернутись за медичною допомогою. Лікування: тільки негайна госпіталізація хворого в стаціонар, введення сироватки.

Закликаємо вас відмовитись від самостійного приготування в домашніх умовах риби (соленої, в’яленої чи копченої). Також  не купуйте і не вживайте виготовлені у домашніх умовах консерви, в’ялену, копчену, солену рибу й інші продукти харчування, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі та у приватних осіб.

Щодо консервацій 

У перші дні війни люди масово почали купувати продукти із тривалим терміном зберігання: консервовану рибу, м’ясо, квасолю, а також діставати запаси консервованих продуктів, приготованих у домашніх умовах. Так, вони довго зберігаються і є поживними, проте з такими продуктами потрібно бути обережними, бо саме в них можуть з’явитись мікроби ботулізму.

Інші поради 

1. Не забувайте про ретельну і тривалу термічну обробку сирих продуктів споживання, як-от риба і м’ясо. 
2. Не нехтуйте правилами гігієни під час приготування їжі, ретельно мийте овочі та фрукти. 
3. Виділіть окрему дошку для нарізання овочів і фруктів, іншу – для м’ясних продуктів. 
4. Перед самим вживанням краще прокип’ятіть консервовану їжу (особливо домашню), навіть якщо вона не має ознак псування, протягом 10–30 хвилин.
5. Не залишайте відкриті консерви на потім. 
6. Не утилізуйте несвіжу їжу, виливаючи в унітаз чи раковину, адже так спори, які там можуть міститись, здатні знову потрапити у навколишнє середовище.

 

Підготував до друку Ігор Кузьминський
 

Також читайте:


Цифра дня от медиков Каменского: к выпившим пациентам в июне скорую вызывали 185 раз

Будьте осторожны: жителей Каменского предупреждают о змеях (фотофакт)

 
 

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров