У Кам'янському повідомили про нові обмеження для курців

пн, 07/04/2022 - 13:35
Автор: Администратор
У Кам'янському повідомили про нові обмеження для курців

В Україні почнуть діяти нові обмеження для курців. Про це повідомили у Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту.

Відповідно до  чинного законодавства України продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 18 років, а також куріння в громадських місцях заборонено (Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення»).

Норми ухваленого у грудні 2021 року закону про заборону куріння електронних сигарет та засобів нагрівання тютюну у громадських місцях набувають чинності 11 липня 2022 року.

Де буде заборонено курити

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у громадських місцях:

  • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
  • на дитячих майданчиках;
  • у під’їздах житлових будинків;
  • у ліфтах;
  • у підземних переходах;
  • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
  • у приміщеннях закладів ресторанного господарства, об’єктів культурного призначення, органів державної  влади  та  органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

У спеціально відведених місцях для куріння тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів обов’язково має бути розміщена наочна інформація, що складається з графічного знака і тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!"

Куріння електронних сигарет: що кажуть медики Кам'янського

Верховна Рада України  прирівняла  електронні пристрої для куріння до звичайних сигарет. Це пояснюється тим, що електронні сигарети не менш небезпечні для здоров’я у порівнянні зі звичайними. До складу речовини для електронних сигарет входить нікотин і він так само як і в звичайних сигаретах викликає звикання. Він змушує жадати диму і страждати від абстинентного синдрому. Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками призводить до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. Багато користувачів електронних сигарет споживають нікотину навіть більше, ніж від тютюнових виробів. Це може відбуватись через надміцні картриджі, у яких концентрація нікотину вища, або ж просто людина може не помічати, як викурює набагато більше стіків ніж цигарок протягом дня. Куріння електронних сигарет часто не потребує покидати робоче місце або виходити на двір. Це спрощує кожен сеанс куріння і кількість часу, витраченого на сигарети, збільшується. 

Шкідлива дія нікотину на організм вже давно доведена. Він може сприяти виникненню серцево-судинних захворювань, бути причиною проблем розвитку плоду у вагітних, сповільнювати розвиток нервової системи в дітей та підлітків. До складу рідини картриджа електронних сигарет крім  нікотину також  входить щонайменше 31 токсична хімічна сполука, зокрема акролеїн, діацетил, формальдегід, пропіленгліколь, гліцерин, рівень концентрації яких зростає залежно від температури (нагрівання до 300 °С) та типу вейпу. У парі, що виникає у процесі вейпінгу, немає продуктів горіння тютюну й паперу (сажі та смоли) як під час паління традиційних сигарет, але від цього вона не стає нешкідливою. Пара у вигляді крапель осідає у легенях, порушуючи захисну функцію дихальних шляхів і з часом може призводити до хронічних захворювань легень.

Небезпека також пов’язана з домішками та ароматизаторами, які додають до рідин електронних сигарет. Ароматичні рідини, по суті, є харчовими добавками, однак саме для споживання в їжу, а не для вдихання. Регулярне використання ароматизованих рідин, особливо солодких, також може створювати серйозні ризики для здоров’я, адже багато з цих рідин є подразниками, що призводять до запалення дихальних шляхів, можуть сприяти розвитку пухлин, роблять організм сприятливим до вірусних захворювань тощо.

Речовини, які містяться у парі з електронних сигарет, є токсичними, тож ці пристрої є потенційно шкідливими для людей навколо (пасивних курців), особливо для вагітних жінок та дітей.

Ринок електронних сигарет не врегульований, часто ці пристрої не мають сертифікатів якості, а рідини – належного маркування. Молодь часто  створює власні комбінації «начинок» для електронних пристроїв, зокрема використовуючи наркотичні речовини. Відомі також випадки отруєння рідинами для електронних сигарет.

Вже зараз кожен може вирішувати сам, наскільки важливе йому власне здоров’я. Можна вигадувати багато альтернативних способів вживати тютюн та тішити себе думкою, що якийсь із них менш шкідливий. Однак варто пам’ятати: безпечного вживання тютюну не існує! Найкраще, що кожен може зробити для себе,  – взагалі відмовитися від куріння як звичайних, так і електронних сигарет.

За матеріалами Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров