Улица 100 тополей – как вам такое название?

Суббота, 28/05/2022 - 15:39 27

Известный журналист и краевед Людмила Глок предложила новое название для улицы Алтайской. 

Кстати, как и полагается краеведу, Людмила Сергеевна сделала экскурс в историю, объяснив, откуда у улицы нашего города появилось название «Алтайская». Ну а главное, она попыталась обосновать, почему Алтайская теперь должна носить название улицы 100 тополей. Публикуем пост Людмилы Глок. Почитайте: это и интересно, и познавательно.
 

На свете много улиц славных, но не меняю адрес я

Все тече, все змінюється. Ось й мою вулицю внесли у список тих, чия назва пов’язана з країною- агресором — Алтайська. 

Пов’язана, та ще й як! У 1941 році у селище Чесноковка 7 жовтня прибув евакуйований з Дніпродзержинська вагонобудівний завод ім. Газети “Правда”, заклавши основу не тільки нового підприємства, а й міста Новоалтайськ. Спеціалісти й робітники “вагонки” виготовляли для фронту снаряди, а не лише вагони та платформи. Після війни до рідного міста повертались відбудовувати підприємство й розбудовувати місто. 

Й отак на схилах Баранникової балки з’явився новий мікрорайон нашвидкоруч забудований бараками. У честь перемоги вулицям та провулкам давали, як би тепер сказали, мілітарізовані назви — Матросова, Ватутіна й Алтайська. А десь там, осторонь від них, над стадіоном “Перемога”, що з’явився на її дні, збереглись й будиночки зі старою назвою — вул. Баранникова балка. Бо й балку разділила нова вулиця Ленінградська, мабуть, на згадку про місто, звідки прибували перші спеціалісти на новий “шлаковий завод”. 

Це я про історію топоніміки мікрорайону, коли хто не знає. Тутішня вона, пов’язана з долями людей. 

Але, коли треба, то треба. Думаємо, як перейменовувати, зберігаючи й відтворюючи місцевий колорит. Так ось, в 70-х роках один за одним почали зникати бараки. Замість них будували 5-поверхові “панельки”. Перша з’явилась у 1974 році. Збереглось фото, опубліковане вперше місцевим дослідником історії архітектури Дмитром Кубановим. А десь уже через 3-4 роки звелись новобудови й поруч. Панорамне фото їхнє прикрашає й досі стіни у тепер уже колишньому приміщенній Заводської райради. На ньому вони ще не обжиті, необлаштовані двори, не озеленені.

Ось саме озеленення й створило особливість мікрорайону. Вздовж вулиці — від її початку й до кінця — вишикувались осокори, чорні тополі, як їх ще називають. Майже кілометрова алея, в тіні якої ховаємось від палючого літнього сонця. Ні, вони не цвітуть й не дратують алергічним пухом. 

Ось вам й нова назва — вулиця 100 ТОПОЛЬ! Бо просто Тополина вже є у селищі Будівельників. Незвично? Егеж. А ще незвичніше було б “Під Тополями”, як є у Берліні “Під Липами”, знаменита Унтер ден Лінден. А чим ми не європейське місто? Україна ж — то Європа! 

А ще, сподіваюсь, що така назва убереже нашу вулицю від знищення її особливості — отої тополиної алеї. Бо за десятиліття звикли до неї, до її затінку, до високих крон.

От редакции. Напомним, что прислать свои предложения относительно новых названий улиц горожане могут до 5 июня 2022 года включительно.  Список улиц, которые (по мнению компетентной городской комиссии) имеют в своем названии связь со страной-агрессором и могут быть переименованы, читайте по этой ссылке (кстати, их немало: 197 улиц в Каменском и 16 в Карнауховке). Там же вы найдете и информацию о том, как и куда отсылать свои предложения по переименованию.

 

Подготовил к публикации Игорь Кузьминский

На заставке: тополя сегодняшней улицы Алтайской (взято с https://www.google.com/maps/). 

Теги: Людмила Глокпереименование улицулица Алтайская

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях FacebookTelegram