В Каменском детям предложили нарисовать волшебника, снеговика или святого Николая. Все они – герои новой книги местной писательницы

вт, 11/15/2022 - 19:52
Автор: Администратор
Конкурс

В Центральной городской библиотеке начался конкурс детского рисунка. Работы должны представлять варианты иллюстраций к новогодней сказке Оксаны Павловой «Быть свету!».

Конкурс будет проходить до 14 декабря, проводится он для детей от 8 до 12 лет. Рисунки можно будет приносить как непосредственно в библиотеку (пр. Шевченко, 14), так и отправлять в онлайн-режиме на почту lib.dndz@ukr.net. Кроме того, необходимо предоставить: контактные данные автора, название, аннотацию и идею работы. Справки по телефону: 068 428 80 38.

Итоги конкурса будут поводиться 16 декабря, а награждение победителей состоится 19 декабря в 14.00. В жюри будут входить: художница Анастасия Пустовойтенко, писательница Оксана Павлова, издатель Мария Дружко, директор централизованной библиотечной системы Лариса Денисюк, а также художник, заместитель директора художественной школы им. И. Першудчева Иван Харитонов.

Источник http://bibliopazlu.blogspot.com/

Для тех, кто заинтересовался этой информацией, публикуем и текст сказки, для которой детям предлагают подготовить иллюстрации.

Бути світлу!
       

Ця неймовірна історія сталася напередодні Нового року в одному невеличкому місті. У цей святковий день на залюднених вулицях панував чарівний настрій і лунав веселий сміх. Аромати запашної кави та гарячого шоколаду дражнилися у повітрі. Подарунки в кольорових пакунках щохвилини вистрибували з крамничок, мандруючи за своїми господарями до нових осель.
        «Новий рік наближається», — безупинно наспівував свою улюблену мелодію вітер і  жбурляв білосніжні намистини навсебіч, прикрашаючи цей маленький світ.
        Та найголовнішою подією дня став Чарівник! Ніхто не знає, звідки він тут узявся, але звістка про дивного чоловіка в чорному одязі та в капелюсі у формі циліндра миттєво розлетілася містом. Чарівник розташувався біля пухнастої красуні-ялинки на центральній площі і кожному, хто підходив до нього, дарував новорічну кульку.
        — Ця кулька здійснить ваше бажання! Неодмінно загадайте у новорічну ніч! — наказував він і шанобливо кивав головою.
 Кожному в місті хотілося отримати подарунок від чарівника, тож черга до ялинки зростала щохвилини.  
        — І мені, будь ласка, кульку бажання! І мені! І я хочу! — долинали нетерплячі вигуки з натовпу.
       Чарівник змахував рукою в срібній рукавиці і за мить в нього з’являлася кулька того чи іншого кольору. Отримавши дарунок, задоволені люди поспішали додому, і нічого в них не викликало стурбованості чи підозри.
        Ближче к опівночі площа геть спустіла і на ялинці майже не лишилося прикрас.
       «Свято наближається, але мій настрій чомусь гнітючий, — подумав сніговик, який увесь цей час стовбичив біля ялинки і спостерігав за тим, що відбувається довкола. — Цей чарівник пообіцяв людям здійснення бажань, і вони так раділи... Але все це якось дивно, схоже на казку. Хотів би я знати, хто цей чоловік і що він замислив?».
        Сніговик подивився на порожню ялинку, і раптом його погляд ухопив серед гілок щось жовтеньке та блискуче. Оце так вдача! Здається, кулька…
        — Пане чарівнику, можна і мені… кульку, будь ласка? — насмілився попросити він.
       Чарівник саме уважно розглядав свої срібні рукавиці, ніби вони приховували якусь таємницю, та почувши голос сніговика, здригнувся від несподіванки.
        — Остання кулька, — задумливо зауважив він. — І до півночі лишилося декілька хвилин... І чого, скажіть, бажає сніговик? Невже отримати вічне життя і ніколи не розтанути? Або стати легендою міста чи може…
        «Зовсім ні, — ледь не вирвалося в обуреного сніговика. — Я навіть про це і не думав».
        — Ось, тримай! — кинув чарівник кульку сніговику, і той спритно підхопив її  ручкою-гілочкою. — Чудовий, до речі, сьогодні вийшов день. Тисячі бажань, тисячі…  — та він запнувся і не доказав. — Твоє бажання, сніговиче, здійсниться. Усі бажання цього міста здійсняться, але… так би мовити, в борг...
        «В борг!» — серце сніговика здригнулося від жаху, і він одразу здогадався, що перед ним зовсім не добрий чарівник... Тим часом годинник на міській ратуші почав відбивати дванадцять ударів.
        — Ой, що ж воно буде! Я маю встигнути! Бути світлу… — тихенько прошепотів сніговик, тримаючи кульку перед собою. — Бути світлу… — повторив він сміливіше. — Бути… бути світлу! — вигукнув він так відчайдушно, що чарівник з усієї сили затулив вуха руками.
        Несподівано площу осяяло яскраве світло і стало гаряче, наче під розпеченим сонцем. Повз сніговика промайнув білий птах і, підхопивши падаючу кульку з рук сніговика, поніс кудись угору. Сніговику здалося, що він щойно побачив янгола з ліхтариком, але все це напевно  йому лише примарилося. Було нестерпно жарко і з нього хлюпала вода.
        — Бути світлу! Бути світлу! — підхопили за сніговиком пташки і понесли його бажання по місту.
        Потім навкруги запанували тиша та спокій. Чарівник зник. А на ялинці урочисто виблискувала та сама жовта кулька.
        Незабаром десь у небі почувся дивний гуркіт і на площу приземлився зореліт. Зореліт  миготів яскравими вогниками. Двері зорельоту відчинилися і звідти показався сивий старець з довгою бородою у вбранні біло-синього кольору зі сріблястою вишивкою та шапці, схожій на корону. То був Святий Миколай. За ним на землю вистрибнули сірий кролик та рудий котик.
        Святий Миколай уважно роздивився довкола і засмучено похитав головою.
        — Оце так справи… — стурбовано вимовив він. — Треба негайно все привести до ладу. Ти, кролику, та ти, котику, допоможіть бідоласі сніговику, а я подбаю про ялинку.
         Вже за мить, з легкої руки милосердного мандрівника, ялинка вбралася в ошатні гірлянди, а поряд здивовано кліпав очима врятований сніговик. Кролик подарував йому в’язану шапочку, а котик — смачний апельсиновий льодяник.
         — От тепер усе гаразд, тепер усе добре, — задоволено мовив старий і поклав під ялинку великий мішок.
         — Тут і здоров’я, і любов, і добробут, і радість… і мир. Усе, що потрібно цьому місту. Бути світлу, бути!
         Сніговик щасливо усміхався, а з неба падали мереживні сніжинки в цю чарівну святкову ніч…

 

Картинка на заставке с сайта https://vseosvita.ua

Подготовили к публикации Игорь Кузьминский, Александр Серегин  

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров