Знай наших: кам’янчанка стала дворазовою чемпіонкою Європи з міжнародних шашок

Понеділок, 26/09/2022 - 09:35 30

Ще два турніри Євро з шашок-100 відбулися в італійському місті Бергамо 24 та 25 вересня.

В змаганнях із швидкої та блискавичної гри золоту та бронзову нагороди Україні принесла майстер спорту з Кам’янського Віра Попруга. Всього ж українські шашкісти віком до 27 років протягом цього чемпіонату вибороли 6 медалей різного ґатунку.

Після турніру з класичної гри одразу було зіграно бліц (блискавична гра). За швидкістю та перебігом подій ці змагання можна порівняти зі спринтом. Темп гри в цій програмі Євро неймовірно високий. Кожному гравцеві дається лише по п’ять хвилин на партію з додаванням 3 секунд за зроблений хід. Треба пам’ятати, що на шашківниці в кожного гравця аж по 20 шашок. Незважаючи на те, що у порівнянні з довготривалою «класикою» час у грі був суттєво обмежений, кращою в цих змаганнях знов була представниця Дніпропетровщини Віра Попруга (тренер – А. Панченко, ДЮСШ №9, місто Дніпро). У передостанньому, 9 турі Віра виграла в італійки, яка йшла на останньому місці. Але для перемоги українки мало б статися щось неймовірне, і воно відбулося! Ця ж італійка виграла в основної претендентки на золото і подарувала його Україні.

Завершувався чемпіонат Європи серед спортсменів до 27 років швидкою програмою. Тут партія зазвичай триває протягом години. Для України це був найбагатший за медалями турнір. Майстри спорту, юнаки – Денис Меженін (Запоріжжя) і Орест Слава (Івано-Франківськ) та дівчата – Ганна Дмитренко (Запоріжжя) і Віра Попруга (Кам’янське-Дніпро), вибороли для нашої країни одразу чотири нагороди – два срібла і дві бронзи відповідно. Що ж стосується Віри, то в її активі бронзова та дві золоті нагороди.

Серед змагань з шашок-100, що відбудуться у жовтні, – це доросле Євро і молодіжний чемпіонат світу. В останньому турнірі з вказаних в анонсі українців, які грали у Бергамо, участь зможе взяти лише В. Попруга, тому що у найстаршій віковій категорії ЧС серед молоді грати зможуть лише 19-річні спортсмени. До речі, два дні тому, 23 вересня, Вірі Попрузі виповнилося 19 років! Приємно, що до дня народження медалістці та переможниці різних чемпіонатів світу та Європи в трьох видах спорту (шашки, пауерліфтинг та армліфтинг) доля подарувала чудові подарунки. Вам не здається?

Зверніть увагу на позначки «УКР» та «РУС» біля логотипу «Наш Репортер» – інформація на сайті доступна українською та російською мовами.