Неочікувані подробиці створення третього Прометея у Кам’янському: хто ж має «виставлятися»?

Неділя, 12/11/2023 - 14:23 1357

На цьому тижні редакція нагадала містянам про цікаву дату: 8 листопада 2002 року перед готелем «Монтана» (проспект Наддніпрянський, 8) була встановлена скульптурна композиція – Прометей та статуя Свободи.

Пам’ятник створено до 6-ї річниці заснування компанії “МіКомп”. Автор цієї композиції – дніпропетровський скульптор Борис Волков. Бронзових Прометея і Свободу відливали у Дніпропетровську. На Дніпродзержинському металургійному комбінаті зробили кришталевий факел із підсвіткою.

Неочікувані подробиці

Після виходу цієї статті (дивіться за посиланням) з’явився цікавий коментар з приводу створення монумента:

Hary Tone:
«Ау, информация у вас не точна!!! Идея принадлежит не скульптору!!! Это лично моя идея, которую присвоили) А в подробностях всё выглядит вот как…

В 1999 г. проводилось мероприятие среди школ города-КВН. Я учился тогда в СШ 25 и нам было дано задание придумать тему для выступления. В тот момент оригинальный памятник Прометею был на реставрации. И вот проходя мимо 22 ПТУ мне и пришла мысль, что Прометей поехал свататься к Статуе Свободы…

Эту тему я тут же принёс нашим педагогам Бесединой И.Е и Виримиевской Т.С которые на тот момент были замами директора школы по организаторским работам и воспитательной работе соответственно.

Они сразу же взялись за эту идею и мы за считанные дни раскрутили и поставили номер на эту тему.

Само соревнование проходило в бывшем ДПП в центральном парке. Тогда там присутствовали и городские чиновники и представители всех школ участников а так же представители компании МиКомп. Нас не заслуженно засудили на 3е место, хотя 2е (признаю как капитан команды) было наше законно…

Кто тогда был в зале среди 500 человек и кто стырил идею я не знаю, но автор идеи точно не скульптор)))) Могу с этим поспорить))))

Уважаемый скульптор с вас поляна))))”.

Коментар Олега Мороза

Невдовзі стосовно цієї інформації висловився відомий в місті бізнесмен та краєзнавець Олег Мороз. Зі свого боку він теж додав цікаві подробиці:

«Hary Tone это не правда. Это соединение придумал я. На пятилетие «МиКомпа» 3 ноября 1999 года были даже отпечатаны приглашения с изображением Прметея и Свободы…Об этом в своей статье писал краевед Виктор Куленко.

Будучи в США в 1995 году на острове Бедлоу, я обратил внимание, что Статуя Свободы держит факел в правой руке, а статуя Прометей в левой и решил их совместить. По моему заказу и при моей оплате Волков воссоздал мою идею в металле. Всю композицию (земной шар и т.д.) тоже придумал я и профинансировал. Надпись на табличке тоже моё творчество. Удалось «впихнуть» в маленькое количество буковок большой смысл….

До образования осбб земной шар и надпись «Днепродзержинск» каждый год подкрашивались… и вообще на Монтане был порядок».

Від редакції. Як кажуть філософи, ідеї витають у повітрі, і буває, що практично одночасно можуть відвідати різних людей. Хто ж кому має «накривати поляну» з приводу створення цього пам’ятника, сподіваємося, автори зазначених коментарів розберуться між собою самі.

Журналісти ж можуть відзначити, що від цієї цікавої композиції місто Кам’янське/Дніпродзержинськ явно не програло, більше того, отримало звання «міста трьох Прометеїв» (за наявною інформацією, таких в світі більш немає). Нагадаємо, оригінальна статуя Прометея авторства Олексія Сокола (створена у 1922 році) знаходиться в експозиції під відкритим небом на території Музею історії міста; безпосередньо на самому монументі (на проспекті Гімназичному), стоїть зараз копія, яка відкрита у 2000 році (автор Петро Куценко, теж наш земляк, із Карнаухівки); третя – біля «Монтани».

Єдине, що ще хотілося зазначити, – варто було б монумент третього Прометея і статуї Свободи все-таки трохи привести до ладу…

Ігор Кузьминський

Також читайте: У Кам’янському говорили про художника Роберта Лісовського – нашого земляка і можливого автора емблеми авіакомпанії «Люфтганза»

Теґи: історія

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram