Пляж «Блакитний» на Блакитному озері: на мешканців Кам’янського тут чекають серйозні зміни

Четвер, 28/03/2024 - 23:08 6214

Взимку 2024 року неподалік узбережжя цієї зони відпочинку почалося будівництво великого бетонного паркану. Редакція розбиралася у тому, що відбувається. Як виявилося, думки щодо цієї події різні.

 

Підприємець, який втрачає бізнес

Спочатку «Наш Репортер» поспілкувався із Сергієм Зінченком. Колись зі своїми компаньйонами він викупив землю (вона належала садовому товариству) в районі пляжу «Блакитний» і почав усе благоустроювати. У результаті вийшло так, що С. Зінченко та його колеги створили на викупленій землі пляжну інфраструктуру. При цьому сам прохід до води здійснювався відпочивальниками вільно через смугу землі (50-70 м завширшки), яка, за його словами, знаходилася в природоохоронній зоні, що належить Єлизаветівській селищній раді.

Найняті С. Зінченком працівники регулярно прибирали як територію садівничого товариства, так і прибережну комунальну пляжну смугу, а також вивозили сміття, яке залишали відпочивальники. За його словами, районні депутати на той час ухвалили навіть відповідне рішення, яке регулювало цю ситуацію. Всіх все влаштовувало…

У 2019 році, за словами С. Зінченка, багато що змінилося. Його поставили перед фактом – прибережна смуга землі тепер якимось чином стала приватною. Мовляв, хочеш, щоб відпочивальники з твоїх будиночків проходили до озера – плати. З розмови із С. Зінченком журналіст зрозумів, що той дійсно почав виплачувати енну суму зазначеним особам. Плата, за його словами, щороку піднімалася. А у 2024 році йому озвучили цифру, яка стала вже абсолютно непосильною та неприйнятною. Він відмовився платити. Тоді власники вказаного прибережного наділу заявили, що спорудять на кордоні із землею С. Зінченка бетонну огорожу і відвідувачі його зони відпочинку до озера не підійдуть. Якщо цю ідею буде втілено у життя, то для бізнесу нашого співрозмовника настануть важкі часи.

У розмові С. Зінченко назвав і прізвища людей, яким регулярно виплачував так звану оренду (Максим Костюченко та Сергій Кравченко). Вони ж, як випливає з його розповіді, є ініціаторами витівки з парканом.

Причину цієї складної ситуації С. Зінченко бачить у тому, що природоохоронна земля, яка за законом має бути у державній (комунальній) власності, не мала опинитися у приватних руках, і потрапила вона туди, на його думку, незаконно.

До речі, доки йшло будівництво паркану, наш співрозмовник неодноразово викликав поліцію, ходив до обласного начальника (відповіді ще не було). Був С. Зінченко і на прийомі у керівництва Петриківської райради (вона відповідає за цю територію після адміністративної реформи). Там, за його словами, заявляють, що нічого вдіяти не можуть, бо земля – приватна.

Погляд з іншого боку

Максим Костюченко повідомив, що він та його колега-адвокат Сергій Кравченко представляють інтереси фізичних осіб-власників зазначеного наділу землі. Ця ділянка, за його словами, дійсно перебуває у приватній власності і на неї оформлені всі документи. До речі, поліція, яка приїжджала під час будівництва паркану, неодноразово перевіряла ці папери – претензій немає.

Ще М. Костюченко пояснив, що так, є Закон № 233-ІХ щодо доступу громадян до узбережжя водних об’єктів. При цьому він нагадав, що Паспорт Єлизаветівського котловану так і не оформлений. А це означає, що юридично це озеро не є водним об’єктом, тож норми згаданого Закону № 233-ІХ тут поки що не діють.

Далі наш співрозмовник додав відомостей про те, чого варто чекати відвідувачам пляжу «Блакитний» у 2024 році. За його інформацією, власники земельного наділу, інтереси яких він представляє, мають намір оформити ФОПа і самі доглядатимуть територію.

Щодо оплати для відвідувачів ситуація така: жителям Петриківського району – вхід безкоштовний; не стягуватимуть плату з усіх пільгових категорій громадян незалежно від прописки (з інвалідів усіх груп, багатодітних, учасників АТО і бойових дій та інших). Плата ж за вхід з інших категорій не буде більшою, ніж у С. Зінченка (а може, й меншою). Вона піде на фінансування заробітної плати персоналу, що доглядає пляж, витрати на вивіз сміття тощо.

М. Костюченко наголосив: усіх співробітників, яких залучать до робіт, оформлять; оплату за вхід обіцяють приймати офіційно, з неї сплачуватиметься податок на доходи фізосіб та військовий збір; будуть сплачуватись інші податки тощо.

А ось сам паркан після закінчення монтажних робіт, за словами нашого співрозмовника, обіцяють зробити білого кольору. Далі є ідея найняти місцевих майстрів петриківського розпису та розмалювати національним орнаментом.

На завершення розмови М. Костюченко зазначив, що наш перший співрозмовник (С. Зінченко) у цій конфліктній ситуації весь час апелює до закону, при цьому сам не особливо намагається його виконувати. М. Костюченко порекомендував журналісту поцікавитися: скільки податків сплачують сусідні аналогічні бази та скільки заплатив С. Зінченко (зокрема, чому земля, призначена для садівничого товариства, використовується під комерцію – це, мовляв, зовсім інша ставка податку). Яка кількість працевлаштованих осіб залучалася до прибирання пляжу; куди конкретно вивозиться зібране після відпочивальників сміття і чи є у С. Зінченка ліцензія на торгівлю алкоголем і тютюном, реалізацією яких він займається серед відпочивальників…

Позиція влади

Редакція має в своєму розпорядженні коментар Валентина Сизарєва, начальника відділу земельних ресурсів та екологічних питань, містобудування та архітектури Петриківської селищної ради. Він зазначив, що селищна рада в курсі суперечки, що виникла між власниками земельних наділів. Він наголосив, що у відкритому доступі є рішення суду, яке однозначно визначає законність оформлення приватної власності на прибережний наділ, про який йде мова.

Далі він зазначив, що за законодавством органи місцевого самоврядування не мають права втручатися у такі суперечки. Якщо вони не вирішуються у добросусідському порядку – сторони мають звертатися до суду. У цій ситуації для селищної ради важливо, щоб внаслідок конфлікту, що має місце, не страждали інтереси мешканців-відпочивальників. При цьому він зазначив, що на Блакитному озері є місця, де не організовані приватні пляжі. Але, на жаль, зараз для відпочинку вони мало придатні через те, що самі відпочивальники залишили там купи сміття.

Ще Валентин Сизарєв нагадав, що юридично ситуація навколо Блакитного озера залишається не врегульованою. Виготовлення Паспорту водного об’єкта, про який йшлося вище, вимагатиме сотні тисяч гривень (в умовах військового стану гроші на це навряд чи будуть виділені). Більше того, не зрозумілий сам порядок бюджетного фінансування цих робіт. Адже земля, на якій розташоване дзеркало озера і саме водоймище – це територія міста, а ось прибережна смуга – землі Петриківської громади.

Від редакції. Ситуація юридично складна, і в умовах воєнного часу, найімовірніше, не буде вирішена. У кожної зі сторін своя правда, водночас про темні плями бізнесмени вважають за краще мовчати. Чи знають про них контролюючі органи – це питання (до речі, якщо так – де реакція?!).

Ну, а ситуацію з «Блакитним» вже найближчим часом можуть визначити самі відвідувачі: якщо умови стануть гіршими, на цей пляж ніхто не приїде.

Ігор Кузьминський

Теґи: блакитне озеро кам'янське

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram