Екологічний музей у Кам’янському: кістки мамонта, колекція метеликів, старовинне знаряддя та ще багато чого

Цікаво буде і дітям, і дорослим.
Цього тижня я побувала у Дитячому екологічному центрі Кам’янського. Їхала, щоб сфотографувати вихованців тутешнього живого куточка, але виявилося, що в центрі є ще багато цікавого. І найцікавіше – Міжшкільний екологічний музей. За словами заступника директора екоцентру з навчально-методичної роботи Ольги Миколаївни Громової, музею вже 29 років. Наступний рік буде ювілейним. Колекцію із понад 3 500 експонатів збирали педагоги центру разом із учнями. Музей має два почесні звання: народний та зразковий. Ольга Миколаївна провела для мене екскурсію.
Експозиція розміщена у 5 залах та присвячена природним багатствам нашого краю, його екологічним проблемам, сільському господарству та етнографії.
Що побачите в музеї
У першій залі вражають уяву археологічні знахідки – кістки мамонта та роги бізона, що блукали за доісторичних часів там, де сьогодні прокладено вулиці Кам’янського. Є кам’яні знаряддя давніх людей. А у скляній вітрині показано, як виглядав ще не ораний український степ: високі трави, ковила та дрохви (раніше ці птахи були такими ж звичайними, як жайворонки. Сьогодні – велика рідкість, занесені до Червоної книги).
Декілька стендів присвячено розвитку сільського господарства на Дніпропетровщині. Тут є справжній плуг, в нього раніше запрягали коня або вола, 5 сортів пшениці, які вирощують у нас, та багато цікавих експонатів, пов’язаних із харчовою промисловістю.
В етнографічному розділі експозиції представлений справжній старовинний одяг та знаряддя, колекція вишивок.
Є стенди, присвячені промисловим підприємствам Дніпродзержинська/Кам’янського та їхньому впливу на довкілля. Відвідувачам музею також розкажуть про видатних учених, які зробили внесок у вивчення природи, зокрема й природи нашого краю.
Ольга Миколаївна особливо відзначила книгу доктора біологічних наук, професора Юрія Грицана, присвячену впливу лісової рослинності на степове середовище. Юрій Іванович народився у нашому місті, зараз живе та працює у Дніпрі.
В окремій залі – власний зоологічний музей. За словами Ольги Громової, ця зала викликає незмінне захоплення у дітей. Тут представлені опудала птахів та тварин, колекція метеликів Дніпропетровщини, гербарії та фотографії рідкісних представників флори і фауни. Де ще можна докладно розглянути чайку, орла, дику качку, фазана, зайця! Адже тварини не підпустять людину близько.
Колекція музею заслуговує на неспішне вивчення. Хочеться прийти сюди знову, ще раз пройтися залами.
Як сюди потрапити
Екскурсії та тематичні уроки для дітей і дорослих тут проводять майже щодня. Вони безкоштовні. Дитячий екологічний центр – бюджетна організація. Але тут будуть дуже раді будь-якій допомозі.
Контактні телефони: 0961893616, 0508843262. Адреса: вулиця Кільцева, 3.
А ще в екологічному центрі діють гуртки: біологія тварин, англійська у світі природи та лабораторія квітів.
Галина Денисова
Читайте також: Мінізоопарк в Дитячому екологічному центрі Кам’янського
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram