Дизель і газ подорожчали: скільки коштує пальне на АЗС 13 березня

П’ятниця, 13/03/2026 - 11:35 185

Вартість пального в Україні знову демонструє зростання. Якщо ще напередодні преміальний дизель можна було знайти за нижчою ціною, то нині на окремих автозаправних станціях його вартість майже досягла 82 грн за літр. Автомобільний газ у деяких мережах підбирається до позначки 45 грн.

Про це свідчать результати щоденного моніторингу цін на АЗС, пише “РБК-Україна”.

Попри те, що ціни на бензин у найбільших мережах заправок залишаються відносно стабільними, на частині станцій зафіксовано подорожчання дизельного пального та автогазу.

Ціни на пальне на АЗС 13 березня

OKKO

Мережа підвищила ціни на дизель та автогаз на 1 гривню.

  • Pulls 100 – 80,99 грн;
  • Pulls 95 – 73,99 грн;
  • А-95 Євро – 70,99 грн;
  • ДП Pulls – 79,99 грн (було 78,99 грн);
  • ДП Євро – 76,99 грн (було 75,99 грн);
  • Газ – 43,99 грн (було 42,99 грн).

WOG

Тут також зафіксовано підвищення вартості дизеля та газу на 1 гривню.

  • Бензин 100 – 80,99 грн;
  • Бензин 95 Mustang – 73,99 грн;
  • Бензин 95 Євро – 70,99 грн;
  • ДП Євро-5 – 77,99 грн (було 76,99 грн);
  • ДП Mustang – 80,99 грн (було 79,99 грн);
  • Газ – 44,98 грн (було 43,98 грн).

SOCAR

Мережа також змінила вартість дизельного пального та газу, піднявши їх на 1 гривню.

  • NANO 100 – 80,99 грн;
  • NANO 95 – 74,99 грн;
  • А-95 – 70,99 грн;
  • ДП NANO Extro – 81,99 грн (було 80,99 грн);
  • ДП NANO – 78,99 грн (було 77,99 грн);
  • Газ – 43,98 грн (було 42,98 грн).

Укрнафта

На заправках державної мережі ціни залишилися на рівні попередньої доби.

  • Бензин 98 Energy – 77,99 грн;
  • Бензин 95 Energy – 71,99 грн;
  • А-95 – 68,99 грн;
  • А-92 – 65,99 грн;
  • ДП Energy – 75,99 грн;
  • ДП – 71,99 грн;
  • Газ – 40,99 грн.

Чому дорожчає пальне

Подорожчання пального пов’язане з нестабільною ситуацією на світовому енергетичному ринку. Після початку операції США та Ізраїлю проти Ірану ціни на нафту залишаються високими та демонструють коливання.

Конфлікт на Близькому Сході також вплинув на рух танкерів через Ормузьку протоку та роботу нафтопереробних підприємств у країнах Перської затоки.

Наразі нафта марки Brent торгується приблизно на рівні 101 долар за барель.

Додатковим фактором стало рішення США тимчасово послабити санкції щодо російської нафти та нафтопродуктів. Третім країнам дозволили закуповувати російські енергоносії, які були завантажені на танкери до 12 березня та вже перебувають у морі. Дозвіл діятиме протягом місяця і охоплює близько 124 млн барелів нафти.

У Міністерстві фінансів США вважають, що цей крок не принесе значної фінансової вигоди Росії. Водночас видання Financial Times зазначає, що ситуація може стати “різким поворотом у долі Москви”. Адже перед цим російський нафтовий експорт впав до найнижчого рівня з моменту повномасштабного вторгнення в Україну.

Чому дорожчає пальне в Україні

На зростання цін всередині країни також впливають внутрішні фактори. За словами голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка, Україна залежить від імпорту нафтопродуктів.

Після зупинки найбільшого нафтопереробного заводу приблизно 85% світлих нафтопродуктів доводиться завозити з-за кордону.

Окрім цього, на ціни впливають:

  • зростання попиту на пальне (на бензин А-95 – на 40–70%, на дизель – на 60–140%);
  • скорочення запасів пального;
  • дорожча логістика;
  • менша пропозиція від європейських постачальників.

Уряд тим часом працює над новою програмою, яка передбачає кешбек на бензин, дизель та автогаз. Мета ініціативи – частково компенсувати витрати водіїв на пальне, яке суттєво подорожчало останнім часом.

Читайте також:

Відключення електроенергії в Кам’янському 13 березня (графіки, де немає світла)

Електросамокати: швидкі, безшумні, непередбачувані – вони знову на дорогах Кам’янського

Петиція до Уряду від батьків учнів з проханням призупинити реформу (впровадження ліцеїв та гімназій) набрала 25 тисяч підписів

Теґи: азсбензин ціниновини україна

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram