Консольні стелажі: види та особливості

П’ятниця, 16/05/2025 - 13:31 418

На будь-якому складі є вантаж, який складно розмістити в стандартних комірках — труби, дошки, профіль, металопрокат. Ці товари не поміщаються в класичні палетні секції — вони потребують вільного доступу та стійкої опори. Для таких позицій підійдуть консольні стелажі складські — конструкції, розраховані на зберігання товарів нестандартної конфігурації. Зовні вони нагадують літеру Т або Г — вертикальні стійки з винесеними кронштейнами-консолями. Завдяки геометричним особливостям виробів, представлених на сайті компанії Hold, на їх поверхні можна розмістити великогабаритну продукцію, не обмежуючи до неї доступ.

Види консольних стелажів

Є два основні види консольних стелажів. Їх класифікують за кількома характеристиками — тип навантаження (легке, середнє або важке) та варіант встановлення — односторонні та двосторонні. За способом застосування консольні стелажі поділяють на:

  1. Стаціонарні. Жорстко закріплені на підлозі, використовуються там, де вантаж рідко переміщують.
  2. Мобільні. Монтуються на рейкову базу, яка дозволяє рухати стелаж як шафу-купе. Це зручно для архівів, майстерень і невеликих складів, де потрібна економія простору.

Консолі також можуть бути різними. Прямі використовують для укладання дощок, пластикових труб і профілю. З нахилом — полегшують переміщення вантажу до опори, запобігаючи зворотному скочуванню. Для металевих виробів використовують підсилені моделі з обмежувачами з боків.

Ключові критерії вибору

Конструкції консольного типу потребують точного й уважного розрахунку. Є кілька моментів, які впливають на безпеку та термін їх служби:

  1. Розподіл ваги. Виріб отримує тиск на вертикальні стійки та кріплення до підлоги. Якщо одна з секцій перевантажена, може деформуватися вся система.
  2. Порядок розміщення. Чим вищий ярус, тим легшим має бути вантаж. Нижній рівень — для важкого профілю, верхні — під труби малого діаметра або пластикові матеріали.
  3. Регулярний огляд. Місця з’єднань, зварних швів і кріплень з часом потребують перевірки. Особливо в умовах низьких температур або перепадів вологості.
  4. Запас по довжині. Габарити вантажу не повинні виходити за межі секції занадто сильно — буде зайвий тиск на край консолі, що може призвести до її деформації.

Є ще один момент, на який варто звернути увагу. Щоб уникнути ударів і перекосів, між секціями потрібно залишати проходи для техніки.

У роботі з консольними стелажами важлива точність. Правильна організація сектора зберігання запобігає пошкодженню вантажів, що переміщуються всередині приміщення.

Теґи: консольні стелажіРЕКЛАМАтовар

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram