Правила першого літнього включення кондиціонера – поради спеціаліста

Четвер, 05/06/2025 - 10:50 653

Щоб прилад створював прохолоду, а не проблеми.

У перші дні літа, поки не навалилася спека, – саме час провести чищення та профілактику кондиціонерів. Багато моделей працюють тільки на охолодження, і потреба в них виникає лише у спекотні дні. Щоб кондиціонер після тривалого простою не вийшов з ладу, не ганяв по приміщенню пил та шкідливі мікроорганізми, його потрібно правильно підготувати до роботи.

Які роботи можна виконати самостійно, а для яких слід запрошувати майстра, ми дізнавалися у компанії Comfort, яка займається продажем, встановленням та обслуговуванням кондиціонерів у Кам’янському, Дніпрі та Дніпропетровській області.

Що можна зробити самостійно
Промивання фільтра грубої очистки
• Від’єднайте кондиціонер від енергопостачання та зачекайте 20 хвилин, щоб розсіявся залишковий заряд електрики.
• Зніміть зовнішню панель внутрішнього блоку та протріть її вологою ганчіркою.
• Дістаньте фільтр грубої очистки, промийте його в теплому мильному розчині, прополощіть чистою водою.
• Дайте фільтру самостійно висохнути за кімнатної температури (не потрібно класти його на підвіконня, батарею або сушити феном).
• Прочистіть, а ще краще замініть фільтр-смужки (їх термін служби в середньому становить до пів року).
• Очистіть від бруду внутрішню частину блоку. Слідкуйте, щоб не залишилося вологих слідів на поверхні та електронних компонентах. Ретельно протирайте все сухою серветкою після вологої.
• Встановіть на місце просушений фільтр та кришку.

Таке чищення кондиціонера власнику слід виконувати не менше двох разів на місяць під час активної експлуатації пристрою. Інакше кондиціонер ганятиме по житловому простору не чисте повітря, а пил та бактерії. А це небезпечно для здоров’я.

Для яких робіт потрібен майстер
Після зимового простою важливо перевірити рівень фреону в кондиціонері та провести дезінфекцію повітроводів. Там теж накопичується пил, бактерії та спори грибків. Щоб кондиціонер приносив вам тільки бажану прохолоду, а не перетворився на причину постійних респіраторних захворювань, дезінфікувати повітропроводи потрібно регулярно. І цю процедуру, як і заправлення пристрою фреоном, має виконувати спеціаліст.

Взагалі, майстри рекомендують проводити професійне чищення внутрішніх деталей кондиціонера 2 рази на рік – перед початком теплого сезону та після його завершення.

Перше включення кондиціонера після зими
• Перевірте шнур та вилку на предмет пошкоджень, тріщин та інших деформацій. Підключіть прилад до електромережі та перевірте роботу пульта керування.
• Перевірте працездатність батарей у пульті.
• Запустіть кондиціонер та встановіть режим охолодження.
• Прислухайтеся до його роботи: чи немає сторонніх шумів, тріску або вібрації. Якщо почуєте щось подібне, негайно відключіть прилад та викликайте фахівця.
• Послідовно протестуйте всі робочі режими.

УВАГА! Не вмикайте кондиціонер без попереднього чищення та заміни фільтрів. Якщо не виконати цю роботу, з системи виходитиме охолоджене повітря разом із пилом та мікроорганізмами. Ви завдаєте колосальної шкоди здоров’ю всіх, хто перебуває в приміщенні!

Якщо кондиціонер після зими не охолоджує, це означає, що прилад необхідно перевіряти на витік фреону та справність електричних з’єднань. Іноді потрібне професійне очищення компонентів. Ці заходи під силу лише кваліфікованим майстрам.

Запросити майстра з компанії Comfort можна, зателефонувавши на номер 096-548-75-58.

Фірма Comfort також пропонує великий вибір кондиціонерів, доставку до під’їзду та професійний монтаж із гарантією. Кваліфікований спеціаліст проконсультує вас і допоможе зробити вибір, що відповідатиме саме вашим потребам.

Ціни на кондиціонери тут стартують від 8 000 грн, монтаж обійдеться від 4 500 грн. Це дешевше, ніж в інтернеті.

Галина Денисова

Читайте також: Як вивести плісняву в квартирі без хімії

Теґи: кондиціонер кам'янськефірма «Comfort»

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram