Тренди у світі навушників: які технології з’явилися останнім часом

Четвер, 29/05/2025 - 15:52 243

Аудіотехнології розвиваються стрімкими темпами, тож навушники стають дедалі досконалішими. Сучасні користувачі мають у своєму розпорядженні бездротовий зв’язок, активне шумопоглинання, персоналізацію звуку та інші корисні функції, які роблять використання навушників ще зручнішим.

Інтелектуальне шумопоглинання

Функція активного шумопоглинання вже давно знайома, проте з використанням штучного інтелекту вона стала набагато досконалішою. «Розумне» шумопоглинання може підлаштовуватися під навколишні умови в режимі реального часу. Пристрої з ІІ здатні розрізняти звуки транспорту, офісу чи вулиці й встановлювати відповідний рівень фільтрації шуму.

«Невидимість» навушників

Все більшої популярності набувають мінімалістичні моделі з надлегкою вагою та компактними розмірами. Користувач майже не відчуває їх у вухах, а оточення — майже не бачить. Такі моделі можуть бути схожі на слухові апарати або повністю ховатися в вушній раковині.

Крім того, сьогодні можна придбати навушники з кістковою провідністю, які дозволяють чути не лише музику, а й навколишні звуки.

Покращений зв’язок

Щоб мати ефективну комунікацію через навушники, важливо, щоб голос користувача звучав чітко й розбірливо. Нові моделі оснащуються кількома мікрофонами та алгоритмами на базі ІІ, здатними виділяти голос та приглушувати сторонні шуми.

Технологія Bluetooth 5.3 та новий кодек LE Audio

Bluetooth 5.3 разом із аудіокодеком LE Audio LC3 дають навушникам одразу кілька переваг: менша затримка, вища енергоефективність, стабільне з’єднання. Завдяки новому кодеку якість звуку залишається високою навіть при малій швидкості передачі, що особливо важливо для бездротових навушників.

Кодеки високої роздільної здатності

Сьогодні всі преміальні навушники підтримують формати LHDC, aptX Adaptive, LDAC, що дозволяє передавати музику у високій якості з мінімальними втратами. Це особливо актуально для аудіо високої роздільної здатності (Hi-Res), яке пропонують стримінгові сервіси. З часом ці технології стають доступними і в середньому ціновому сегменті.

Використання ШІ

Окрім інтелектуального шумопоглинання, ШІ допомагає оптимізувати заряд акумулятора, розпізнавати голосові та жестові команди, адаптувати еквалайзер. Все більше моделей здатні аналізувати обстановку та автоматично активувати відповідний режим – наприклад, «спорт» чи «офіс».

Удосконалений акумулятор і зарядка

Сучасні бездротові навушники можуть працювати по 10–12 годин на одному заряді, а з зарядним кейсом – до 40–60 годин. Все більше моделей підтримують функцію швидкої зарядки: всього за 10 хвилин у кейсі вони отримують заряд, достатній для 1,5–2 годин роботи.

Теґи: навушникиРЕКЛАМАтехнології

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram