Засоби боротьби з сараною – у Кам’янському є чим зустріти непроханих гостей

Четвер, 24/07/2025 - 17:59 729

«Наш Репортер» вивчав асортимент та ціни на інсектициди.

Згідно з офіційною інформацією, сарана вже дісталася Дніпропетровської області. А сьогодні мені розповідали, що цих шкідників бачили у передмісті та навіть у центрі Кам’янського (на вулиці Мурахтова).

Редакція вирішила поцікавитися, чи є в точках продажу садових хімікатів засоби, здатні впоратися з навалою, вберегти врожай, а також зелені насадження у дворах та на вулицях.

Центральний ринок
Тут я познайомилася з Оленою. Вона займається продажем насіння та різноманітних хімікатів, потрібних і садівникам, і власникам приватних будинків. Олена розповіла, що для боротьби із сараною підходять будь-які інсектициди, наприклад ті, що використовуються проти колорадського жука. Потрібно, щоб на упаковці було зазначено одну з цих діючих речовин:

– імідаклоприд,
– лямбда-цигалотрин,
– тіаметоксам.

Сьогодні на ринку можна знайти ці засоби від 20 грн за упаковку. Розчин готують за інструкцією та обробляють усі насадження, у тому числі квітучі клумби.

Також, за словами Олени, деякі садівники закривають свої рослини від сарани сітками і збирають з них шкідників вручну, у пластикові пляшки. Продавці на ринку кажуть, що бачили в інтернеті оголошення про прийом зібраної сарани для годування птахів.

Ще на ринку мені показали препарат «Твікс» в упаковці по 10 мл. Продавець розповіла, що для боротьби із сараною потрібно взяти 2 таких пакетики на відро води (удвічі більше, ніж за інструкцією) та обприскати всі поверхні рослин. Коштує один пакетик 30 грн. Зберігати розчин не можна. Слід одразу використати. Можна обробляти не тільки овочі та дерева, а й квіти.

Магазин
Окрім ринку я побувала у магазині «Світ садівника» на проспекті Т. Шевченка, 16. Тут торгують усім, що потрібно садівникам-любителям та професіоналам. У тому числі різноманітними засобами захисту рослин.

Мені показали три препарати. Коштують вони від 30 до 90 грн. Будь-якому під силу зупинити ненажерливих комах. Потрібно тільки розвести засіб водою згідно з інструкцією та ретельно обприскати всі рослини – від трави на газоні до верхівок дерев у саду.

З народних методів порадили настій часнику – сарана не любить його запаху. Потрібно з вечора натерти 2 зубчики часнику та залити їх 10 склянками води. Нагріти до закипання, але не кип’ятити. Накрити кришкою та дати настоятися до ранку. Вранці – процідити та обприскати сад та город.

Ще я дізналася, що сарана дуже не любить гучних звуків. Бенкетує в тиші. Тож має сенс включити на городі важкий рок якомога гучніше?

Цікаво, що ажіотажу біля прилавків із засобами захисту рослин не видно. Я була першою, хто цікавився препаратами від сарани. Втім, досвідчені садівники – народ запасливий і передбачливий. Все, що може знадобитися (добрива та отруту для шкідників), закуповують з весни, щоб влітку зайвий раз не їздити до міста.

За офіційною інформацією, за ситуацією стежить Держспоживслужба. Масової навали сарани на Дніпропетровщині поки немає. Сподіваємось, що і не буде. Але слід бути готовим до будь-якої ситуації.

Галина Денисова

Читайте також: Огляд цін на продукти на центральному ринку Кам’янського (станом на 19 липня)

Теґи: засоби боротьби із сараноюсарана

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram