Жителям Каменского объяснили, почему скорая теперь не приезжает на вызовы с жалобами на высокую температуру

чт, 09/15/2022 - 17:35
Автор: Администратор
Скорая помощь

Соответствующий вопрос прозвучал сегодня в комментарии к публикации о том, как медики скорой спасли вчера жизнь человека (подробней по ссылке).

Станислав Суконченко:
"Спасибо этой бригаде медиков за их работу, но хочется задать вопрос заведующей Каменской экстренной медицинской помощи вопрос - кто запретил скорым выезжать на вызов к пациентам с температурой до 40 градусов? Ведь это может быть что угодно, в том числе и двухстороннее воспаление легких, когда человек может просто умереть. Пусть она прокомментирует этот вопрос. Спасибо".  

Лариса Быданцева, заведующая Каменской станцией областного центра экстренной медицинской помощи и медицины катастроф, сегодня же предоставила ответ на данный вопрос. Приводим текст без изменений:  

– Відповідно до наказу МОЗ України від 16.02.2021р.  №263 «Про затвердження Переліку причин звернень та скарг про необхідність надання екстреної медичної допомоги», гіпертермія (стан, при якому температура тіла людини вища за 37,2°С – прим. автора) не входить в перелік приводів до виклику служби екстреної медичної допомоги. 

Відповідно  до  постанови Кабінету  Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1271 «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної  допомоги  на  місце  події», у разі надходження звернення, що належить до категорії неекстрених, диспетчер  оперативно-диспетчерської служби рекомендує заявнику звернутися до лікаря, з яким укладена декларація про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, або  таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги відповідної адміністративно-територіальної  одиниці. У  разі  відсутності  такої  можливості – диспетчер  напрямку направляє до пацієнта бригаду  екстреної (швидкої) медичної допомоги, що не виконує  критичні або екстрені виклики.       

Далі, у зв’язку з введенням воєнного стану на території України згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022, відповідно до вимог наказу МОЗ України від 24.02.2022 №374 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України», Рекомендацій МОЗ України щодо дій бригад екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій, згідно наказу №152 КП « ОЦЕМД та МК» ДОР» від 25.02.2022р. «Про надання екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій»  «Припинити оформлення викликів для бригад екстреної медичної допомоги з причин звернень, які відносяться до неекстрених та непрофільних категорій. У разі надходження звернення, що належить до категорії неекстрених/ непрофільних рекомендувати пацієнтам звертатися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. У разі потреби надати дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення».

Игорь Кузьминский

 

Читайте главные новости nashreporter.com в социальных сетях Facebook, Telegram, Twitter

Новости партнеров