Конфлікт у Кам’янському навколо відомого бренду питної води: думки сторін

Репутація для виробника в умовах конкуренції – дуже серйозний фактор…
Резонансна заява
Цього тижня в одній із груп у ФБ міста Кам’янське з’явився допис такого змісту (оригінал – тут):
“Владимир Данченко
Стосується горожан Кам”янського.
Обережно!!!
Зараз по городу розвозиться вода под брендом “Єгерська”.
Є сайт /egerska.com.ua/, сторінка в Фейсбуці.
Юридична адреса – м. Павлоград, вул. Харківська 3/1.
Але, насправді, вода розливається з свердловини в Радселі (зараз с. Радісне) біля Кам”янського по адресі Першотравнева 9 без всяких дозволів та висновків на її реалізацію.
Майте на увазі, що антісанітарія та сумнівна якість може привести до наслідків.
Прокуратура займається цим питанням, але дуже повільно.
Тож не ведіться на шарлатанство”.
Як аргумент опубліковано 2 листи (дивіться нижче).
У першому (від 23.08.2023 р.) Департамент екології облдержадміністрації надає інформацію щодо земельної ділянки за згаданою адресою: вулиця Першотравнева, 9, селище Радісне (Петриківський район). Вказується, що підприємницька діяльність із буріння свердловин (для водопостачання) вимагає обов’язкової процедури оцінки впливу на довкілля. За згаданою адресою у селі Радісне така процедура не проводилася.
У другому (від 12.12.2023 року) Держагентство водних ресурсів повідомляє: підприємець Герасименко Павло Андрійович не отримував дозволу на спеціальне водовикористання.
Тільки факти
Редакція з’ясувала:
1. Торгова марка «Єгерська» (реалізація артезіанської води, юридична адреса підприємства у Павлограді) з’явилася у Кам’янському як мінімум з початку 2023 року. Пізніше (01.01.2024 р). власники цього бренду уклали ліцензійний договір (нижче – Документ) із згаданим підприємцем Герасименком П. А. Зокрема, йому надали право реалізовувати в Кам’янському та околицях воду під брендом «Єгерська». Причому бізнесмени з Павлограда, з якими журналісту вдалося поспілкуватися, кажуть, що регулярно контролюють роботу цього підприємця (зацікавлені, щоб їхня торгова марка мала гарну репутацію).
2. Сам підприємець Герасименко П. А. володіє транспортом для перевезення води та фільтраційним обладнанням для її очищення (фото нижче). У нього, у свою чергу, є договір (нижче – документ) з його компаньйоном (підприємцем Маляновим Миколою Миколайовичем) на купівлю питної води зі свердловини, яка якраз і розташована за адресою: вулиця Першотравнева, 9, селище Радісне (Петриківський район).
3. Є офіційний дозвіл Держагентства водних ресурсів (виданий підприємцю Малянову М. М.) на видобуток води із згаданої свердловини у селі Радісне (нижче – документ):
4. Є Протокол, що підтверджує перевірку контролюючими органами якості води у згаданій свердловині, яку експлуатує підприємець Малянов М. М. (нижче – документ).
Висновки. Підприємці Герасименко П. А. та Малянов М. М. не самозванці. Судячи з наданих документів, бізнесмени законно та легально добувають та реалізовують мешканцям Кам’янського питну воду під брендом «Єгерська».
Проте викликає жаль, що підприємці не відображають (або роблять це недостатньо) на своїй рекламі інформацію, що їхня «Єгерська» вода видобувається в Петриківському районі (до речі, за екологічними показниками він анітрохи не гірший від Павлоградського).
В умовах вказаного конфлікту цей факт не зіграв на користь бізнесменам. Адже виходить, що вони не повідомляли всієї інформації про свій товар клієнтам-споживачам у Кам’янському (люди були впевнені, що їм возять воду саме з Павлограда).
Важливе уточнення від власників торгової марки «Єгерська»: у Кам’янському реалізується 2 види цієї води – з газом та без газу (вони відрізняються за вартістю).
Газована проходить 3 ступеня очищення та видобувається у Павлограді.
Негазована теж проходить 3 ступеня очищення, видобувається у Павлограді та у с. Радісне Петриківського району.
В чому бізнесмени не переконали
1. Нагадаємо, що під брендом “Єгерська” реалізується саме артезіанська вода. Існує загальноприйнята думка, що дана вода має низку переваг перед тією, яка видобувається з верхніх шарів надр. Глибина залягання створює природний фільтр, і вода дійсно набуває цілющих властивостей.
Згідно з відкритими даними (ось посилання), артезіанські джерела знаходяться на глибині нижче позначки 25 метрів.
Вода ж на глибині 10-25 метрів також питна, але потребує лабораторного контролю. Так от, документи на свердловину в селі Радісне показують, що глибина там – 18 метрів.
При цьому зазначимо, що Герасименко П. А. надав журналісту Паспорт свердловини в селі Радісне, за яким цю точку внесено до держреєстру саме артезіанських свердловин.
На жаль, на документі відсутня печатка та не проставлено відповідний код. За словами нашого співрозмовника, сьогодні це наслідки нових тенденцій електронного діловодства (нижче – документ).
Висновок. Чекаємо від бізнесменів офіційного витягу з держреєстру артезіанських вод. І тоді й щодо цієї частини питань до них не буде.
2. Також журналіст не побачив документа під назвою Оцінка впливу на довкілля (ми говорили вище про цю довідку, коли згадували скаргу). Підприємець Герасименко П. А. вважає, що цей документ йому не потрібен (мовляв, жодних негативних наслідків для довкілля видобуток води за собою не тягне). Більше того, аргументує, що в нього через скарги сусідів уже було стільки перевірок, що якби якогось документа не було, вже б роботу припинив.
Важливий плюс
Не можна не зазначити, що представники «Єгерської» у нашому регіоні займаються широкою благодійною діяльністю: допомога військовим, переселенцям, мешканцям, які постраждали від обстрілів (жителі Нікополя та інші). Ось кілька фото:
Підіб’ємо підсумок. Як відомо журналісту, скарг на якість «Єгерської» у Кам’янському не було. До речі, судячи з коментарів у соцмережах, більшість містян висловлюються про «Єгерську» позитивно.
Суть конфлікту – відсутність взаєморозуміння між бізнесменами та їхніми сусідами по селу Радісне, які, як зрозумів журналіст, і пишуть скарги. Що між ними не так – редакція судити не береться.
Разом з цим, коли конфлікт вийшов у публічну площину, він оприлюднив і певні недоліки у роботі підприємця Герасименка П. А. та його компаньйона.
При цьому треба віддати їм належне: документів щодо своєї роботи під час підготовки публікації не приховували. Більше того, надалі обіцяють максимум інформації і про видобуток води, і стосовно процесу очищення. Підприємці запевняють, що у містян питань та претензій щодо якості їхнього товару та послуг доставки не буде.
Редакція стежитиме за ситуацією.
Ігор Кузьминський
Також читайте:
У Кам’янському на виконання рішення суду демонтують один із ринків (фоторепортаж, документ)
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram