Магія антикваріату в Кам’янському

Цікава колекція у центрі міста.
9 квітня відзначається Всесвітній день антикваріату. І це чудова нагода заглянути в салон, повз який проходила багато разів. Ви обов’язково помітите його, повернувши з проспекту Аношкіна вгору проспектом Свободи. Біля ґанку виставлені помітні експонати: старий «запорожець», червона телефонна будка (такі у 1980-ті роки стояли по всьому місту) та корабельний якір.
Господар, Василь Чорномор, показав мені свої володіння. За його словами, салон існує вже 15 років, а зацікавився антикваріатом Василь близько 20 років тому. Тоді він разом із благодійним фондом «Пам’ять» займався розкопками у місцях боїв ІІ Світової війни біля нашого міста. Шукали безвісти зниклих солдатів радянської та німецької армій. Під час розкопок знаходив різні предмети – багато патронів, монети, німецькі кортики (вони належали офіцерам вермахту навіть із сухопутних частин, у радянській армії кортики були лише у морських офіцерів), значки та інші регалії. Серйозно зацікавився історією. Колекція почала зростати. Згодом відкрив салон. На згадку про ті розкопки залишилися експонати: німецькі каски, гільзи від снарядів і навіть металевий хрест із німецького поховання.
Скарби антикварного салону
Чого тільки немає в салоні у Василя! Різноманітні механічні годинники. Усі діючі. Величезні мідні самовари та тендітні фарфорові статуетки. Жодних китайських поробок! Тільки вироби радянських фабрик (багато з яких уже давно не існують), значки, монети, марки, нагороди… Є навіть мопед у хорошому стані. А ще – картини наших міських художників. Я впізнала роботи Олександра Чегорки, Сергія Бабича, Алли Михальчук.
Старовинні предмети мають дивну здатність повертати нам спогади про давно забуті подробиці з минулого. Така порцелянова рибка з широко відкритим ротом була у моєї бабусі. У ній зберігалися наперсток, ґудзики, котушка ниток. На такому мопеді гордо їздив сусід. Саме такий свічник я роздивлялася в магазині «Галантерея», який знаходився в одній будівлі з дитячим відділом центральної бібліотеки на вулиці Сировця (не скажу в якому році).
Вітаємо Василя Чорномора та всіх антикварів міста з професійним святом! Бажаємо цікавих знахідок та задоволення від своєї роботи.
Галина Денисова
Читайте також: У Кам’янському працює центр підтримки переселенців «Я Маріуполь»
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram