Нові соцстандарти: уряд планує збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

П’ятниця, 23/05/2025 - 13:04 564

Уряд готує проєкт Бюджетної декларації, який передбачає поетапне підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму починаючи з 2026 року. Цю інформацію повідомив Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики.

Обґрунтування підвищення соціальних стандартів

“Часто до мене на різних каналах спілкування звертаються із питаннями, коли врешті буде реальний нормальний перегляд соціальних стандартів. Ситуація з бюджетним фінансуванням зараз складна. Але я поділяю думку, що збільшення соціальних стандартів є пріоритетним. Навіть з точки зору економіки – адже це сприяє розвитку економіки та стимулює попит, який, своєю чергою, стимулює й виробництво споживчих товарів та послуг нашими вітчизняними виробниками”, – зазначив Гетманцев.

Заплановані показники

За його даними, згідно з проєктом декларації, Кабмін пропонує таке підвищення:

Мінімальна заробітна плата:

  • з 1 січня 2026 року – до 8 688 грн,
  • з 1 січня 2027 року – до 9 374 грн,
  • з 1 січня 2028 року – до 10 059 грн.

Прожитковий мінімум (загальний розмір):

  • з 1 січня 2026 року – до 3 171 грн,
  • з 1 січня 2027 року – до 3 358 грн,
  • з 1 січня 2028 року – до 3 536 грн.

“Індексація соціальних стандартів на 2026-2028 рр. відбувається відповідно до показників прогнозованої інфляції на цей період, що є справедливим. Але нагадаю, на поточний рік соціальні стандарти були заморожені законом про бюджет. Тоді як інфляція за 2025 рік складе 9-10%, і було б справедливо врахувати її у індексації соціальних стандартів у наступному році.

Врешті й офіційний прожитковий мінімум, який законом встановлюється на рівні 45% від реального прожиткового мінімуму, який рахує сама ж держава – це неподобство.

Ми повинні провести чесну дискусію в суспільстві щодо збільшення прожиткового мінімуму до реального показника, а не заради політичної доцільності.

Я переконаний – і цю позицію відстоюю послідовно – виправити цю ситуацію можна за рахунок джерел від детінізації. Це 4 млрд доларів на цей рік. Наступного року плануємо акумулювати до державного бюджету за рахунок детінізації ще більше надходжень.

Іншим джерелом може стати економія бюджетних видатків, у тому числі й за рахунок недієвих держпрограм, як, наприклад, кешбек”, – написав Гетманцев у Telegram.

Депутати зараз очікують подання Кабміном Бюджетної декларації на 2026-2028 роки.

Читайте також:

Кам’янське та “Метінвест”: 70 млн грн на розвиток міста у 2025 році

Визначні місця Кам’янського/Дніпродзержинська: вулиця без власних будинків

Україну покинули ще 100 тисяч людей з початку року: де найбільше біженців у ЄС

Теґи: Данило Гетманцевмінімальна зарплатановини українипрожитковий мінімум

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram