Притулок для безхатьків у Кам’янському: в теплі, чистоті, допоможуть з документами. А от пиячити тут – не можна…

Тривають морозні дні. Особливо важко в цей час людям, у яких немає свого житла. Куди подітися в такий холод тим, хто з різних причин став безхатьком?
Притулок
Повідомляємо, що з 2012 року в нашому місті працює спеціальна установа, яка допомагає такій категорії мешканців. Офіційна назва – Відділ комплексного обслуговування та реінтеграції бездомних осіб Комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” КМР (серед містян називають притулком для безхатьків). Він розташований не так далеко від центру міста – на вул. Білоцерківській (колишня Біломорська), 1-А.
У складі установи працюють такі відділення:
– обліку бездомних осіб;
– соціальної адаптації звільнених осіб;
– нічного перебування, соціальної інтеграції та реінтеграції бездомних осіб (на 30 ліжко-місць).
Є контактний телефон: 050-834-92-70. Він працює за графіком роботи відділу, ось він: пн-чт: 08:00 – 17:00, пт: 08:00 – 16:45; перерва: 12:00 – 12:45, сб-нд: вихідні.
Хто може звертатися і чим тут допоможуть
Соціальні послуги у відділі надаються повнолітнім особам, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають та/або перебувають на території України.
Підкреслимо, що прийти за допомогою у відділ можуть люди, які втратили документи, у яких немає реєстрації місця проживання, тощо. Головна умова – особиста (письмова) згода на перебування людини в цьому притулку.
Тож у цьому комунальному закладі безхатьки можуть розраховувати на допомогу у відновленні паспорта, сприяння у підготовці документів на отримання (підтвердження) інвалідності чи пенсійних виплат.
Охочі (безхатні особи, які здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань) можуть скористатися тут ліжко-місцем в нічний час доби, одноразовим харчуванням, задовольнити санітарно-гігієнічні потреби. Тут є і свій банк одягу.
Коротенький візит
Сьогодні, 13 лютого, журналіст побував у цьому закладі. Дійсно, тут тепло, чисто, спокійно. Відвідувачі займалися своїми справами: хто дивився телевізор, хто був у кімнаті для приймання їжі. Інші, як зрозумів журналіст, мали підійти ближче до вечора.
Годували сьогодні таким: мівіна, хліб, чай, цукор, наливали пів літра кип’ятка. Меню не ресторанне, але якщо ви ще й в теплі, а на ніч є дах над головою – то це вже щось. Ну а на решту треба заробляти самому, всі дорослі люди, ніхто нікого за руку водити не буде.
Про одну сумну історію
Читачі, мабуть, пам’ятають нашу публікацію про чоловіка, який тривалий час жив просто неба недалеко від АТБ на 10-му мікрорайоні (Лівобережжя). Так сталося, що у неділю, 9 лютого, він помер (найімовірніше, замерз, ось посилання).
Виявляється, співробітники притулку добре знали цього чоловіка. Звали його Юрій, йому було років за 50. Чоловіку неодноразово пропонували послуги притулку (приїзд особи в цю установу за законодавством – тільки добровільний). Проте всі пропозиції Юрій відхилив. Одна з причин – в притулку є свої правила. Зокрема, категорично забороняється вживати алкоголь…
Від редакції. У житті бувають різні обставини. Якщо людина перейшла до вуличного способу життя, то повернутися в суспільство досить важко. Проте, якщо є бажання, то в цій установі можуть допомогти з багатьох питань. Більше того, якщо вже й нема сил чи бажання щось змінювати, то тут принаймні не дадуть померти від голоду і холоду. А це вже не так і мало.
Ігор Кузьминський
Також читайте: Рятувальники Кам’янського назвали основні причини, які взимку призводять до пожеж в помешканнях громадян
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram