Студенти-бюджетники у приватних ЗВО отримуватимуть стипендію (рішення Кабміну)

З 1 вересня 2026 року студенти приватних закладів вищої освіти, які навчаються за державним замовленням, зможуть отримувати академічні стипендії. Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету міністрів, ухваленою 12 березня.
Документ усуває правову прогалину, через яку раніше стипендії виплачували лише студентам-бюджетникам державних і комунальних закладів. Студенти приватних ЗВО, які також навчалися за державним замовленням, не мали чітко визначеного механізму отримання таких виплат.
Урядова постанова набирає чинності з 1 вересня 2026 року студенти, тож і стипендії студентам-бюджетникам у приватних закладах вищої освіти почнуть виплачувати з нового навчального року.
Нагадаємо, з нового навчального року розмір мінімальної академічної стипендії в закладах вищої освіти зросте вдвічі, порівняно з 2025 роком, і становитиме 4 000 грн.
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що зміни були запроваджені у відповідь на запит студентів. Реалізація рішення відбуватиметься в межах уже затверджених бюджетних призначень МОН на 2026 рік, тому додаткових витрат з державного чи місцевих бюджетів не передбачається.
Читайте також:
Уряд готує нову допомогу: 1500 грн та кешбек на пальне
Завершено ремонт укриття Наукового ліцею імені Анатолія Лигуна в Кам’янському
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram


