Українці отримають додатковий місяць на використання “Нацкешбеку” (що змінилося)

Середа, 01/07/2026 - 13:50 97

Виплати кешбеку за квітень почнуть надходити вже з 3 липня, а використати отримані кошти можна буде до 31 липня 2026 року включно. Для цього Міністерство економіки ініціювало внесення змін до відповідних урядових постанов, які передбачають відтермінування повернення невикористаних коштів до державного бюджету на один місяць.

Нововведення стосуються як квітневої виплати, до якої входить також кешбек на пальне, так і всіх раніше накопичених коштів, що зберігаються на картках “Національного кешбеку”. Завдяки цьому учасники програми матимуть достатньо часу, щоб використати кошти після їх фактичного зарахування, зазначають у Мінекономіки.

Разом із виплатою за квітень українці отримають і компенсацію за придбання пального, яка діяла з 20 березня по 31 травня як тимчасовий антикризовий інструмент у відповідь на суттєве зростання світових цін на паливо. Максимальний розмір такої компенсації у квітні становив 1000 гривень.

Після 31 липня всі невикористані кошти, що залишаться на картках “Національного кешбеку”, будуть повернуті до держбюджету відповідно до оновленого порядку.

Водночас програма “Нацкешбек” продовжує працювати у звичайному режимі. Зараз налічується понад 5 млн активних користувачів, які щомісяця отримують виплати. До неї долучилися понад 2 тис. виробників, які зареєстрували більш як 422 тисячі товарів українського виробництва, а також майже 1,5 тис. продавців.

Учасники програми можуть отримувати компенсацію у розмірі 5% або 15% залежно від категорії товару. Перевірити, чи бере участь конкретний товар у програмі, а також дізнатися розмір нарахування можна на порталі “Зроблено в Україні” або за допомогою сканера штрихкодів у застосунку “Дія”.

Максимальний розмір кешбеку становить 3000 гривень на місяць.

Нагадаємо, що кошти, отримані в межах програми, можна використати на:

  • оплату комунальних та поштових послуг;
  • придбання продуктів харчування, лікарських засобів та інших медичних виробів українського виробництва;
  • купівлю книжок та іншої друкованої продукції;
  • благодійні внески, зокрема, на підтримку ЗСУ.

Читайте також:

На Дніпропетровщині через спеку обмежили рух вантажівок

Освіжаючий «Струмочок» із Дніпродзержинська 1960-х. Спека нагадала…

Що варто знати про аліменти (відповіді на п’ять найпоширеніших запитань)

Теґи: мінекономікинаціональний кешбекновини україна

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram