В Україні хочуть платити 50 тисяч гривень всім жінкам, які народили дитину (деталі)

В Україні планують зміни в державній підтримці сімей, спрямовані на посилення допомоги батькам до та після народження дитини. Ці новації передбачають розширення фінансової підтримки, зокрема, для вагітних жінок.
Що пропонується
Проєкт відповідної урядової ініціативи, розроблений Міністерством соціальної політики, вже представлений для громадського обговорення на вебсайті Федерації профспілок України (ФПУ), про що інформує “РБК-Україна“. Головна мета цієї реформи – підвищення рівня народжуваності в країні, а також допомогти батькам поєднувати виховання дітей з навчанням або професійною діяльністю. Проєкт охоплює підтримку сімей на всіх ключових етапах: під час вагітності, після народження дитини та в період догляду за нею.
Ключові пропозиції законопроєкту
Допологова підтримка: вагітні жінки, які є застрахованими особами, зможуть розраховувати на виплату в розмірі 100% їхньої заробітної плати. Для незастрахованих жінок передбачено фіксовану суму в 7 000 гривень.
Одноразова виплата за народження дитини: всі жінки, які народили дитину, отримають одноразову допомогу в розмірі 50 000 гривень.
Допомога на післяпологове відновлення: буде запроваджено фінансову підтримку для жінок у період відновлення після пологів. Точний розмір цієї допомоги буде визначений Кабміном після ухвалення відповідного акта.
Допомога для догляду за дитиною: один з батьків (або опікун, бабуся, дідусь чи інший родич, який фактично доглядає за дитиною) матиме право на допомогу для догляду. Сума також буде встановлена урядом після прийняття законопроєкту.
Програма “єЯсла”: для батьків (опікунів), які вирішили повернутися на роботу після досягнення дитиною одного року, передбачена допомога в рамках програми “єЯсла”. Її розмір теж визначатиме Кабмін.
Варто зазначити, що, як і раніше, збережеться надання одноразової натуральної допомоги – “пакунку малюка”.
Очікувані результати та демографічний контекст
У Мінсоцполітики вважають, що такі кроки мають на меті не лише посилити соціальний захист сімей з дітьми, але й заохотити батьків до працевлаштування. Це також має стимулювати розвиток та розширення мережі приватних закладів дошкільної освіти, створюючи більше можливостей для сімей.
За даними ООН, якщо не буде вжито заходів, населення України до 2050 року може скоротитися до 32 мільйонів осіб. Базовий сценарій передбачає поступове збільшення коефіцієнтів народжуваності з 1,0 до 1,5 дитини на жінку, що все ще залишається нижче рівня, необхідного для відтворення населення.
Міжнародний валютний фонд у квітні вже скоригував свій прогноз, знизивши очікувану чисельність населення України до 33,9 мільйона осіб вже до 2030 року.
Читайте також:
Пасажирам Кам’янського: зміни в розкладі руху електричок
Цей день в історії Кам’янського/Дніпродзержинська: 19 травня 1963 року відкрився «старий універмаг»
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram