Відтік молоді з України: 17-річні юнаки та дівчата покидають країну

З України виїздять не тільки 17-річні хлопці, чиї батьки побоюються можливої мобілізації, а й дівчата. Хоча повних даних щодо цього явища немає.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказала освітній омбудсмен Надія Лещик.
“У мене немає статистики, тому не можу сказати, чи масова ця проблема. Але про це ми періодично говоримо з освітніми управлінцями на рівні областей і громад, що в 10-11 класах починає вчитися одна кількість дітей, а закінчує класи зовсім інша”, – сказала вона.
За її словами, діти не обов’язково відраховуються з українських шкіл; натомість вони часто переходять на дистанційне навчання. Це означає, що офіційна статистика може не відображати реальної картини відтоку молоді.
Цього року на НМТ зареєструвалося 312 490 осіб, що на 18% менше, ніж минулого року.
“20 071 дитина складає тест за кордоном. Більшість країн, куди їде наша молодь, не вимагає тесту НМТ”, – сказала Лещик.
На думку омбудсмена, часто рішення про виїзд дитини з країни ухвалюють саме батьки.
“Я говорила з батьками, які такі рішення приймали, і вони звертали увагу на неоднозначність заяв про мобілізацію з 18-річного віку”, – повідомила омбудсмен.
Нагадаємо, хоча основна хвиля біженців покинула Україну після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, відтік населення триває. За даними Агентства ООН у справах біженців, з початку 2025 року Україну покинуло ще 100 тисяч осіб.
Згідно з прогнозами Єврокомісії, кількість осіб, що отримують тимчасовий захист у ЄС, становила близько 4,3 мільйона у січні 2025 року. Очікується, що ця кількість залишатиметься відносно стабільною протягом 2025 року, а потім знизиться до 4,1 мільйона до кінця 2025 року і до 3,8 мільйона до кінця 2026 року.
Читайте також: Виїзд за кордон заброньованих працівників у відпустку (що потрібно знати)
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram